ycipk-2lckwb

"Bazarki niewolników" w Warszawie. Tam Polacy i Ukraińcy zatrudniani są na czarno

W Warszawie istnieją "bazarki niewolników", gdzie Polacy i Ukraińcy są "wynajmowani" do pracy na czarno. Jeden funkcjonuje na Pradze-Południe przy urzędzie pracy na ulicy Grochowskiej, drugi w Piasecznie przy ulicy Dworcowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja kontroluje miejsca zbiórek
Policja kontroluje miejsca zbiórek (Fotolia)
ycipk-2lckwb

Sprawę opisał portal metrowarszawa.pl. Autor tekstu informuje, że na warszawski "bazar niewolników" zjeżdżają bezrobotni z całej Polski. Przychodzą również bezdomni szukający tymczasowego zajęcia. W warszawie ruch zaczyna się ok. godz. 6 rano i trwa przez godzinę, w Piasecznie chwilę wcześniej. Pojawia się kilka, kilkanaście osób. Wygląda to w ten sposób: samochód zatrzymuje się przy czekających. Krótkie negocjacje. Po chwili grupka wsiada do auta i odjeżdża. Czasem zdarza się, że żadne auto się nie przyjeżdża. Oznacza to, że tego dnia pracy nie będzie.

Mężczyźni najczęściej są "zatrudniani" na budowach czy przy przeprowadzkach. Kobiety do pomocy w domu, sprzątania, zbioru owoców. Jak mówią rozmówcy, dziennie można zarobić nawet 100-150 zł pracując dziesięć godzin. Ale zdarzają się oszuści, którzy płacą połowę mniej albo nic.

Policja robi naloty na miejsca zbiórek mniej więcej dwa razy w tygodniu. - Radiowozy nadjeżdżają z dwóch stron, wyskakuje dziesięciu chłopa, uciec nie jest łatwo. Sprawdzają dokumenty - opowiada w rozmowie z metrowarszawa.pl Tadeusz.

ycipk-2lckwb

Piaseczyńska policja potwierdza informacje o istnieniu "bazarków niewolników”. Jak informuje, jest kilka takich punktów w stolicy. Razem ze strażą graniczną kontrolują osoby zbierające się w tych miejscach i sprawdzają, czy mają zgodę na pobyt w kraju. Nie mają z kolei obowiązku kontrolowania pracodawców, którzy zatrudniają pracowników na czarno. – Tym zajmuje się inspekcja pracy – wyjaśniają.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Chciała kupić dwa bilety. Kupiła 551 za niebagatelną sumę

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2lckwb

ycipk-2lckwb
ycipk-2lckwb