Trwa ładowanie...

Będą utrudnienia na linii do Pruszkowa

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu kolejowego zostaną wprowadzone 10 maja, a kolejne 8 czerwca. Potrwają do 1 września

Share
Będą utrudnienia na linii do Pruszkowa
d42wt3k

Budowa przystanku kolejowego Warszawa Ursus Niedźwiadek i przejścia dla pieszych pod torami kolejowymi spowoduje duże zmiany w organizacji ruchu kolejowego między Warszawą Zachodnią a Pruszkowem. Dotyczą one zarówno kursowania pociągów Kolei Mazowieckich do Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa i Skierniewic, jak i SKM.

W okresie od 10 maja do 1 września 2013 roku, pomiędzy stacjami Warszawa Włochy – Pruszków, pociągi będą kursowały w obu kierunkach tylko po jednym torze. Żeby maksymalnie wykorzystać ograniczoną przepustowość tej linii, będą kursowały w tzw. „pakietach”, czyli po kilka pociągów w niewielkich odstępach czasowych w jednym kierunku. W godzinach porannego szczytu priorytetowo będą traktowane pociągi do Warszawy. Zaś w szczycie popołudniowym pociągi wyjeżdżające ze stolicy. Po zamkniętym torze do i ze stacji Warszawa Ursus SKM będzie uruchamiać kursy tzw. „dogęszczające”. Wybrane pociągi KM będą wydłużone do trzech jednostek.

Wszystkie pociągi będą kursowały według zmienionych rozkładów jazdy, a część z nich zostanie odwołana. Niektóre pociągi od/do stacji Warszawa Zachodnia będą kursowały po torach dalekobieżnych i nie będą się zatrzymywały na przystankach: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów i Pruszków.

d42wt3k

Uwaga, w* czasie obowiązywania zmian zostaną wprowadzone inne zasady dotyczące honorowania biletów.*

  1. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków, w pociągach Kolei Mazowieckich kursujących po układzie podmiejskim, obsługujących relacje na linii KM1 Warszawa – Skierniewice, honorowane będą wszystkie bilety ZTM oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej.
  1. Na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków, w pociągach SKM linii S1, honorowane będą wszystkie bilety Kolei Mazowieckich.
  1. Na odcinku Warszawa Zachodnia/Warszawa Włochy – Pruszków bilety Kolei Mazowieckich ważne w pociągach na linii KM1 pomiędzy Warszawą a Pruszkowem uprawniają do przejazdu liniami 716, 717 oraz ZS1 na wskazanym odcinku.
d42wt3k

Pasażerowie posiadający bilety odcinkowe okresowe KM wydane:

- z/do stacji/przystanków położonych na odcinku Łowicz Gł. – Warszawa Ursus Płn. do/z stacji/przystanków na odcinku Warszawa Ursus – Skierniewice przez Warszawę Włochy, mogą odbyć podróż przez Warszawę Zachodnią,

- z/do stacji/przystanków w relacjach Warszawa – Piastów/Pruszków w przypadku korzystania z przejazdów pociągami KM, które omijają stacje/przystanki osobowe: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków mogą odbyć podróż przez Brwinów z możliwością powrotu do stacji Pruszków i Piastów bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

Pasażerowie posiadający* bilety ZTM ważne w 1 i 2 strefie*: dobowe, 3-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe i Bilety Seniora oraz uprawnienia do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej mogą odbyć przejazd pociągami KM, które omijają stacje/przystanki: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Piastów, Pruszków, do stacji Brwinów z możliwością powrotu do stacji Pruszków i Piastów bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat.

d42wt3k

Na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Pruszków WKD, w pociągach WKD będą honorowane bilety Kolei Mazowieckich.

d42wt3k

Podziel się opinią

Share
d42wt3k
d42wt3k