Trwa ładowanie...

Będzie kolejna manifestacja w Legionowie "Nie darujemy śmierci Rafała"

Udział zadeklarowało już kilkaset osób

Będzie kolejna manifestacja w Legionowie "Nie darujemy śmierci Rafała"
d35fchg
d35fchg

Już kilkaset osób wybiera się po południu przed legionowską prokuraturę. Będą domagać się zawieszenia w obowiązkach policjantów, którzy brali udział w interwencji zakończonej śmiercią 19-letniego Rafała.

Do pierwszych zamieszek doszło w niedzielę. Podczas marszu upamiętniającego nastolatka doszło do ataku na legionowską komendę policji. Na miejsce przyszło kilkaset osób, w tym ojczym chłopca. Zaczęło się od minuty ciszy dla zmarłego, skończyło na regularnych zamieszkach. Zatrzymano 8 osób. Rannych zostało 6 policjantów.

- Na tę chwilę materiał dowodowy nie daje podstaw do przypisania policjantom nieprawidłowości w działaniu – oświadczyła na antenie TVP Info Renata Mazur, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Innego zdania jest rodzina chłopca oraz część mieszkańców Legionowa. Według nich policjanci mieli być agresywni i nie udzielić chłopakowi pomocy, przyczyniając się w ten sposób do jego zgonu. 19-latek w czasie policyjnej interwencji próbował połknąć woreczek z marihuaną . Prawdopodobnie przyczyną jego śmierci było zadławienie.

W poniedziałek wieczorem doszło do kolejnych starć. W stronę budynku komendy ponownie poleciały butelki , kamienie i petardy. Policja odsunęła manifestujących. Jeden z policjantów został trafiony butelką w twarz. Zatrzymano już 13 osób, w sumie - 21. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Wśród protestujących znaleźli również politycy - wśród protestujących zobaczyć można było m.in. Przemysława Wiplera i Janusza Korwin-Mikkego.

Rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek powiedział WP.pl, że zatrzymanym prawdopodobnie zostaną przedstawione zarzuty, za które grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. - Wszystkie te osoby usłyszą zarzuty udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Niektórzy usłyszeli też, bądź usłyszą zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów i uszkodzenia mienia - dodał Mrozek.

d35fchg

Na dziś zapowiedziano kolejną manifestację. Udział zadeklarowało już kilkaset osób. "Nie darujemy śmierci Rafała" - zapowiadają organizatorzy.

d35fchg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35fchg