Trwa ładowanie...
d21vief

Będzie kontrola koszulki na Zygmuncie

"Zawieszenie koszulki na zabytkowej kolumnie Zygmunta III na placu Zamkowym w Warszawie odbyło się bez wiedzy i zgody konserwatora zabytków" - takie oświadczenie wydał mazowiecki konserwator zabytków. I wszczął kontrolę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koszulka z napisem "Konstytucja" na kolumnie Zygmunta
Koszulka z napisem "Konstytucja" na kolumnie Zygmunta (PAP, Fot: Marcin Obara)
d21vief

Przypomnijmy: Komitet Obrony Demokracji zorganizował w niedzielę w Warszawie demonstrację w obronie Konstytucji. Zakończyła się ubraniem kolumny Zygmunta III Wazy, stojącej na placu Zamkowym, w koszulkę z napisem "Konstytucja". Potrzebny był do tego specjalny podnośnik, bo pomnik ma aż 22 metry wysokości.

We wtorek mazowiecki konserwator zabytków Jakub Lewicki powinformował na stronie internetowej urzędu, że KOD zrobił to bez jego wiedzy i zgody, dlatego "podjął już działania kontrolne w tej sprawie".

Po kontroli decyzja ws. koszulki

d21vief

- Koszulka jest nielegalnie powieszona, dlatego została wszczęta kontrola w tej sprawie. Nie będziemy za pomocą mediów informować stronę postępowania, którą jest ratusz, na czym będzie polegała ta kontrola - powiedziała Wirtualnej Polsce Agnieszka Żukowska, rzecznik prasowy konserwatora zabytków. - Sprawdzimy, czy pomnik nie uległ uszkodzeniu przez zawieszenie na nim tej koszulki. Po kontroli przedstawimy odpowiednim służbom zalecenia, co należy zrobić - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21vief

Podziel się opinią

Share
d21vief
d21vief