Trwa ładowanie...

Będzie nowa estetyzacja na Dworcu Centralnym

Po zakończonym etapie estetyzacji wnętrza hali głównej, PKP zamierza uporządkować teren wokół dworca.

Share
Będzie nowa estetyzacja na Dworcu Centralnym
d18u2bc

Szpalery drzew, ławki, a nawet trawniki pojawią się wokół Dworca Centralnego. Po zakończonym etapie estetyzacji wnętrza hali głównej, PKP zamierza uporządkować teren wokół dworca - informuje portal nowawarszawa.pl. Z ustaleń wspomnianego serwisu wynika, iż jeszcze w tym miesiącu kolejarze ogłoszą przetarg na wykonawcę kolejnego etapu remontu.

- Przetarg na zagospodarowanie terenu przy dworcu Warszawa Centralna w formule „projektuj i buduj” planujemy ogłosić do końca lipca. Po wyborze wykonawcy rozpocznie się etap projektowy. Prace budowlane powinny ruszyć w pierwszym kwartale 2017 – wyjaśnia w rozmowie z Nową Warszawą Maciej Bułtowicz, Główny Specjalista Wydziału Prasowego PKP S.A.

Koszt remontu na razie nie jest znany, ale wszystko na to wskazuje, że otoczenie Dworca Centralnego ma szansę stać się bardziej przyjazne dla podróżnych i mieszkańców stolicy. Zamiast betonu i asfaltu mają pojawić się drzewa i ławki do wypoczynku.

d18u2bc

Remont hali głównej

W marcu tego roku zakończono renowację wnętrza hali głównej PKP. Wówczas powstała miedzy innymi efektowna antresola. Modernizacja kosztowała miasto blisko 20 milionów złotych.

Dworzec, w ubiegłym roku obchodził swoje 40. urodziny. Zaprojektowany przez Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka obiekt, został oddany do użytku w 1975 roku i bardzo szybko stał się jednym z symboli Warszawy.

Źródło (nowawarszawa.pl)

d18u2bc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18u2bc
d18u2bc