Trwa ładowanie...

Będzie nowe torowisko na Powstańców Śląskich!

Koszt: prawie 79 mln złotych. Wykonawcę wybrano przez internet

Share
Będzie nowe torowisko na Powstańców Śląskich!
d2jh0sd

Miasto wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę trasy tramwajowej w ul. Powstańców Śląskich. Najniższą cenę - 78 792 754,42 zł - zaoferowali wykonawcy: Balzola Polska Sp. z o. o. i Construcciones y Promociones Balzola S.A.

Chodzi m.in. rozbudowę i przebudowę układu drogowego na ul. Powstańców Śląskich (odcinek od ul. Czumy do ul. Pirenejskiej oraz rozbudowę ulicy na odcinku Wrocławska–Radiowa), rozbudowę i przebudowę ul. Radiowej (odcinek od ul. Andyjskiej do ul. Uniejowskiej), oraz budowę i przebudowę torowisko tramwajowego.

Nowa trasa tramwajowa w ciągu ul. Powstańców Śląskich zostanie zbudowana w pasie dzielącym ul. Powstańców Śląskich na odcinku od węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Radiowa/Powstańców Śląskich do węzła rozjazdowego na skrzyżowaniu ulic Górczewska/Powstańców Śląskich i będzie stanowiła połączenie istniejących tras tramwajowych.

d2jh0sd

W aukcji, tym razem elektronicznej wzięło udział czterech wykonawców, którzy złożyli następujące oferty od 78 do ponad 88 mln złotych. Zwycięzca przetargu ma dziewięć miesięcy na realizację inwestycji. Prace potrwają w okresie wakacyjnym.

d2jh0sd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jh0sd