Trwa ładowanie...

Będzie nowy szpital w Warszawie. Za 40 mln zł

Radni przychylili się do próśb mieszkańców

Będzie nowy szpital w Warszawie. Za 40 mln zł
d1cnb6l
d1cnb6l

Wieloletnie prośby mieszkańców Białołęki zostały wysłuchane. Rada miasta przeznaczy 40 mln zł na nowy szpital w tej dzielnicy Warszawy. *Był to główny warunek lokalnych radnych w sprawie poparcia nowego zarządu. Placówka ma powstać do końca 2018 roku.*

Rada Warszawy, która w czwartek głosowała nad wieloletnim pakietem inwestycyjnym wartym 400 mln złotych, zdecydowała, że przeznaczy pieniądze na szpital, który najprawdopodobniej powstanie we wschodniej części Białołęki. W planie lokalizacji podano teren dawnych koszar, znajdujący się przy skrzyżowaniu ul. Przykoszarowej z Białołęcką. Ponadto warszawscy radni postanowili przeznaczyć 30 mln zł na budowę kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę, oraz 61 mln zł na tunel pod linią kolejową w Rembertowie.

Ruiny dawnych koszar, w miejsce których ma powstać szpital , należą do miasta, nie będzie zatem problemu lokalizacyjnego i inwestycja nie powinna zostać zagrożona. Co więcej, miasto planuje przedłużenie ul. Daniszewskiej, dzięki czemu Białołęka uzyska dobre połączenie miedzy ul. Białołęcką, a tramwajem na Annopolu.

Białołęka od dawna potrzebowała nowego szpitala, o czym świadczy zaangażowanie mieszkańców w zbieranie podpisów pod tą inwestycją.Oddolna inicjatywa uzyskała akceptację radnych i długo wyczekiwana placówka powstanie. W pierwszej kolejności planowane jest uruchomienie wielospecjalistycznej przychodni poszerzonej o oddział chirurgii. Jak zapewniają władze stolicy obiekt będzie sukcesywnie rozbudowywany.

d1cnb6l
d1cnb6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cnb6l