Trwa ładowanie...
d23dm94

Będzie płatne parkowanie w weekendy i święta?

Szykuje się rewolucja dla kierowców!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie płatne parkowanie w weekendy i święta?
d23dm94

Parkowanie w miastach może być płatne również w soboty, niedziele i święta.czytamy w serwisie rp.pl. Dziś w strefach płatnego parkowania Warszawiacy wrzucają do parkomatu najczęściej 3 zł za pierwszą godzinę i kilkadziesiąt groszy więcej za kolejne.
Tak jest od poniedziałku do piątku, od 8.00 do 18.00.

Ma się to zmienić - rada ministrów przyjęła już założenia do zmian w ustawie o drogach publicznych. W nowych zapisach nie ma gwarantowanych maksymalnych stawek za parkowanie. Samorządy będą mogły dowolnie ustalać je dowolnie. Znikną też z ustawy dni pobierania opłaty!

Może się więc szybko okazać, że parkowanie będzie płatne będzie nawet w nocy i w święta.

d23dm94

Samorządy, określając stawki, będą się kierowały - uwaga - liczbą mieszkańców, samochodów, deficytem miejsc postojowych oraz kosztami wydzielenia i utrzymania miejsc parkingowych.

Żeby zachęcić warszawiaków do komunikacji zbiorowej, cena parkowania powinna być wyższa - powiedział serwisowi Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

Nie trzeba chyba wyjaśniac, co to oznacza dla kierowców: Wzrost cen za każdą godzinę parkowania i płatne parkowanie w soboty i niedziele oraz w święta. Niewykluczone, że będzie obowiązywało całą dobę.

d23dm94

Podziel się opinią

Share
d23dm94
d23dm94