Trwa ładowanie...

Będzie pomnik Pileckiego! Czy zastąpi Czterech Śpiących?

Inwestorem będzie urząd miasta. Gdzie stanie pomnik?

Będzie pomnik Pileckiego! Czy zastąpi Czterech Śpiących?
dfszw6n
dfszw6n

W Warszawie stanie pomnik pułkownika Witolda Pileckiego, a inwestorem będzie urząd miasta - poinformowali przedstawiciele stołecznego ratusza podczas wczorajszej sesji Rady Warszawy. Za postawieniem pomnika jest także*Hanna Gronkiewicz-Waltz*, która podkreśliła, że Pilecki jest honorowym obywatelem Warszawy. Postawienie pomnika było inicjatywą stowarzyszenia "Młodzi dla Polski", organizacji założonej w 2012 r. na Uniwersytecie Warszawskim . Udało im się zyskać przychylność władz.

Teraz pozostaje pytanie, gdzie stanie pomnik. I tutaj na nowo zaczyna się dyskusja.* PiS chce bowiem, by pomnik stanął po budowie stacji metra na placu Wileńskim. Miałby zastąpić pomnik Czterech Śpiących.*O tę lokalizację walczy mocno także Stowarzyszenie "Młodzi dla Polski".

Chcemy w Warszawie pomnika bohatera, człowieka, który jest dla nas wzorem. Chcemy, by jego postać jako symbol walki o wolność, polskość, z niezłomnością ducha i ciała przemawiała do nas w centrum odbudowanej po wojnie stolicy.* Nie chcemy wszechobecnych w Warszawie pomników komunistów...* - napisali na swojej stronie na Facebooku.

Przeciwnicy tej inicjatywy uważają, że mieszanie mieszanie tego bohatera w zupełnie inną sprawę pomnika jest "niedopuszczalne". Rotmistrz sobie na to nie zasłużył- skomentował Jarosław Szostakowski, szef klubu PO. Natomiast Sebastian Wierzbicki z SLD zasugerował, że pomnika Pileckiego powinien stanąć przy ul. Rakowieckiej, gdzie rotmistrz, pośmiertnie mianowany na pułkownika, był więziony i gdzie został zamordowany.

Gdzie według Was powinien stanąć pomnik Pileckiego? Czy powinien zastąpić Czterech Śpiących?

dfszw6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfszw6n