Trwa ładowanie...

Będzie remont Warszawy Śródmieście

PKP S.A. szykuje "estetyzację" dworca
Share
Będzie remont Warszawy Śródmieście
d43a1hr

Ogłoszono przetarg na projekt architektury wnętrza stacji Śródmieście - informuje Kurier Kolejowy. Ostatnią "estetyzację" tego obiektu, połączoną z remontem torów, wykonano w 2006-2007 roku. Przed Euro, w 2012 roku, budynek jeszcze odświeżono - pomalowano ściany i zainstalowano dodatkowe jarzeniówki, które rozświetliły ponury obiekt.* Wciąż jednak położony w centrum Warszawy dworzec nie jest idealną wizytówką stolicy*. PKP S.A. szykuje się do kolejnych zmian w tym miejscu.

PKP S.A. podkreśla, że remont obejmie wyłącznie perony i pomieszczenia dworca, a nie będzie dotyczyła części torowej. Roboty będą prowadzone podczas normalnego ruchu pociągów, więc roboty nie utrudnią życia pasażerom.

Ogłoszono już przetarg na projekt architektury wnętrza stacji. W planach są m.in. inwentaryzacja architektoniczna części naziemnej i podziemnej dworca, przedstawienie kompletnej aranżacji peronów i lokali komercyjnych stacji, ekspertyza konstrukcyjna budynków wieżyc i wykonanie projektu ich przebudowy. Planujemy również wykonanie instalacji sanitarnej, wentylacyjnej i elektrycznej – mówi Katarzyna Grzduk z biura prasowego PKP S.A.

d43a1hr

Roboty mają ruszyć w przyszłym roku, a zakończyć w roku 2015.

d43a1hr

Podziel się opinią

Share
d43a1hr
d43a1hr