Trwa ładowanie...

Będzie skwer im. Grzegorza Ciechowskiego?

Mieszkańcy Targówka chcą o to zawalczyć

Share
Będzie skwer im. Grzegorza Ciechowskiego?
d4343eu

"Skwer nad Kanałkiem Bródnowskim będzie najładniejszym miejscem w naszej części Warszawy. Jaką nazwę nadadzą mu urzędnicy? Wolimy nie ryzykować i nie czekać na ich decyzję. Nazwijmy to miejsce tak, żeby chciało się na nim przebywać! Nazwijmy skwer imieniem Grzegorza Ciechowskiego!" - czytamy apel mieszkańców na stronie www.targowek.info.

Na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i św. Wincentego, nieopodal Urzędu Dzielnicy Targówek i na skraju Bródna i Zacisza, powstaje nieduży, za to urokliwy skwer. Mają tu się pojawić ławki, mostki na Kanale Bródnowskim, bedzie też podświetlana nocą fontanna. Budowa ma zostać ukończona wiosną tego roku.

Mieszkańcy Targówka sami chcą zadecydować o tym, czyje imię będzie nosił nowy skwer - zanim decyzję podejmą za nich urzędnicy. Uważają, że Grzegorz Ciechowski, wybitny polski muzyk i tekściarz, który odszedł przedwcześnie w wieku 44 lat, zasługuje na upamiętnienie. "*Urodził się w Tczewie w 1957 r. Długo mieszkał w Toruniu, potem w Warszawie, przez jakiś czas w Kazimierzu nad Wisłą, aż wreszcie w latach 90-tych na stałe wrócił do Warszawy a konkretnie do dzielnicy Targówek, na Zacisze, nad Kanałek Bródnowski, 10 minut spacerkiem od budowanego właśnie skweru*." - czytamy na stronie internetowej Targówka.

d4343eu

Już dziś warszawiacy biorą sprawy w swoje ręce. Ponieważ o nadaniu nazwy nowym ulicom, placom, czy skwerom decydują radni m.st. Warszawy, rozpoczynają zbiórkę podpisów. Zgodnie z przepisami, wniosek o nadanie nazwy musi zostać poparty na piśmie przez* co najmniej 200 osób* fizycznych zameldowanych w Warszawie. Pomożecie je zebrać?* *

Jak oddać swój głos?

Od wtorku 12 lutego w dwóch domach kultury na Targówku: DK Świt (ul. Wysockiego 11 – w kasie) oraz DK Zacisze (ul. Blokowa 1 – na recepcji) będą znajdować się listy, na których będzie można się podpisać i w ten sposób poprzeć wniosek o nadanie skwerowi nad Kanałem Bródnowskim imienia Grzegorza Ciechowskiego. Listę można również wydrukować w domu ( plik pdf ) i wysłać na adres: Dom Kultury “Świt”, ul. Wysockiego 11, 03-371 Warszawa – koniecznie z dopiskiem “Skwer Ciechowskiego”. Ważne: podpisy mogą składać tylko pełnoletnie osoby posiadające meldunek w Warszawie (ale niekoniecznie na Targówku).

d4343eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4343eu