Trwa ładowanie...
d424nm6

Będzie zakaz głośnych rozmów przez komórkę w komunikacji miejskiej?

Taki pomysł mają władze trzech polskich miast, w tym Warszawy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Będzie zakaz głośnych rozmów przez komórkę w komunikacji miejskiej?
d424nm6

Kraków, Warszawa, Białystok - te trzy miasta szykują się do wprowadzenia ograniczeń głośnych rozmów telefonicznych w środkach publicznego transportu. Pasażerowie, którzy nie posłuchają pouczeń będą wyrzucani z pojazdu - podaje "Metro".

Czytaj też: 29 specjalnych linii cmentarnych na Wszystkich Świętych [INFORMATOR]

Największe akcje podjęły do tej pory władze Krakowa. Po licznych skargach od podróżujących komunikacją miejską , zdecydowano się na przeprowadzenie specjalnej kampanii. Na ekranach w autobusach i tramwajach będą wyświetlane spoty reklamowe, wyśmiewające głośne rozmowy. "Metro" podaje, że w spocie z hasłem przewodnim: "Weźże gadaj ciszej" pojawią się pasażerowie, którzy w reakcji na głośną rozmowę telefoniczną jednego ze współpasażerów będą razem głośno odpowiadać: "Nie chcę słyszeć, co będzie na obiad!".

d424nm6

Bardzo ostre zapisy są w regulaminie białostockiego przewoźnika. Przewidują one całkowity zakaz rozmów przez telefon, a także korzystania ze sprzętu audiowizualnego.

W Warszawie przepisy też już są, jednak na razie pozostają "martwe". Miejski regulamin przewiduje zakaz korzystania z telefonu w miejscach oznaczonych odpowiednim piktogramem. Chociaż na razie ich nie ma, to urzędnicy rozważają umieszczenie ich na kabinach kierowców. Magdalena Potocka, rzeczniczka stołecznego ZTM przyznaje, że głośne rozmowy mogą rozpraszać kierowców, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich znajdujących się w autobusie.

Co sądzicie o tym pomyśle? Popieracie zakaz prowadzenia głośnych rozmów w środkach transportu publicznego?

Czytaj też: Kary dla jeżdżących bez biletu bezpodstawne!

d424nm6

Podziel się opinią

Share
d424nm6
d424nm6