Trwa ładowanie...

Bemowo. Nie tylko metro. Dzielnica zyska także duży punkt przesiadkowy

Inwestycja ma być gotowa za 7 lat.

Bemowo. Nie tylko metro. Dzielnica zyska także duży punkt przesiadkowy
d3udrdp
d3udrdp

Przy Połczyńskiej może powstać jeden z największych węzłów przesiadkowych stolicy. Już dziś określa się go jako „drugie Młociny”. Węzeł przesiadkowy ma powstać dokładnie w miejscu, gdzie zaplanowano wybudowanie ostatniej stacji zachodniego odcinka II linii metra - informuje Radio Kolor. Ma to ułatwić pasażerom przesiadkę z metra na przykład do autobusu.

Co dokładnie powstanie w ramach punktu przesiadkowego? W planach jest m.in. nowa pętla autobusowa, a także dziesięć miejsc dla autobusów dalekobieżnych i parking dla około tysiąca samochodów. Będzie też poczekalnia, pomieszczenie do przewijania dzieci i toalety. Jak zawsze w takich miejscach pojawią się punkty usługowe i gastronomiczne.

Kiedy zakończy się budowa?

Jak informuje Radio Kolor - wszystko ma być gotowe za siedem lat, bo właśnie w 2023 roku ma zostać ukończona budowa całego zachodniego odcinka metra. Już dziś planowany węzeł na Bemowie określa się jako „drugie Młociny”, które są obecnie jednym z największych punktów przesiadkowych stolicy.

Parking na 1100 aut

Przypomnijmy, że gdy w 2008 roku zakończono budowę stacji „Młociny”, okolica zmieniła się nie do poznania. W pobliżu Kasprowicza i Nocznickiego powstał parking na 1100 samochodów, a także budynek dworca, w którym znajdują się także punkty usługowe. To ważny węzeł przesiadkowy – zwłaszcza dla mieszkańców Tarchomina, którzy bezpośrednio do metra mogą dojechać tramwajem nr 2, a także autobusem 101.

Źródło: (radio kolor)

d3udrdp
d3udrdp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3udrdp