Trwa ładowanie...
d2wjbo6

Bemowo walczy ze smogiem. W przedszkolu zamontowano oczyszczacze powietrza

Kolejny dzień smogu w Warszawie. Jedna ze stołecznych dzielnic zainwestowała w specjalne oczyszczacze powietrza. Mają chronić płuca najmłodszych mieszkańców miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bemowo walczy ze smogiem. W przedszkolu zamontowano oczyszczacze powietrza
(Facebook.com, Fot: Dzielnica Bemowo)
d2wjbo6

Gdy pojawia się smog, mieszkańcy zanieczyszczonych miast powinni unikać długotrwałego przebywania na dworze, wietrzenia pomieszczeń, ograniczyć aktywność fizyczną na dworze. Zalecenia kierowane są szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i chorych.

Idąc tym tropem, władze Bemowa zainwestowały w oczyszczacze powietrza dla przedszkoli. Placówka nr 390 otrzymała urządzenie jako jedna z pierwszych placówek.

W poniedziałek normy jakości powietrza w stolicy zostały ponad dwukrotnie przekroczone. Sprawdziliśmy, jak wygląda stan znaieczyszczeń w pobliżu jednego z warszawskich przedszkoli. Najbliższą stacją pomiarową dla badanej przez nas placówki była stacja przy ul. Marszałkowskiej 68. Dane okazały się przerażające: o godzinie 11 stężenie pyłu PM10 wynosiło 119 mikrogramów na metr sześcienny (µg/m3), przy normie 50 µg/m3. Zaś PM2,5 - 89,2 µg/m3, przy normie wynoszącej 25 µg/m3.

d2wjbo6

Jak wynika z raportu Greenpeace Polska i Fundacji #13, w ponad 62 proc. polskich przedszkoli dopuszczalny poziom pyłów stężonych PM10 i PM2,5 został przekroczony częściej niż przez 35 dni w ciągu roku. Najgorzej sytuacja przedstawia się w centralnej i środkowej części południowej Polski.

ZOBACZ WIDEO: Wszystko co musisz wiedzieć o smogu. Co w nim jest?

d2wjbo6

Podziel się opinią

Share
d2wjbo6
d2wjbo6