Trwa ładowanie...
dc28pn9

Betonowanie stolicy, czyli Jan Śpiewak kontra Rafał Trzaskowski

Wycinka drzew na Wybrzeżu Helskim i "poszerzanie się" chodników kosztem trawników i skwerów - to grzechy Rafała Trzaskowskiego, które wypomina mu Jan Śpiewak. Zdaniem miejskiego aktywisty, Warszawa jest konsekwentnie betonowana pod rządami obecnych władza miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Jan Śpiewak podaje przykłady betonowania stolicy pod rządami Rafał Trzaskowskiego
Warszawa. Jan Śpiewak podaje przykłady betonowania stolicy pod rządami Rafał Trzaskowskiego (East News, Fot: Jacek Domiński)
dc28pn9

Przewodniczący stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i wiceprzewodniczący stowarzyszenia Energia Miast pyta stołeczny ratusz o działania nad Wisłą.

Przypomnijmy, że w piątek wzdłuż ul. Wybrzeże Helskie rozpoczęła się wycinka drzew i przygotowanie terenu do budowy zabezpieczeń przeciwpowodziowych.

"Jak idzie wycinka pół tysiąc drzew nad Wisłą? Warszawa postanowiła się włączyć w przygotowania do suszy i globalnego ocieplenia" - wytyka Jan Śpiewak na swoim profilu na Twitterze.

Aktywista dodaje ironiczne: "Brawo Rafał Trzaskowski za konsekwentne betonowania miasta".

dc28pn9

Śpiewak opatrzył swój wpis zestawieniem dwóch zdjęć "przed" i "po". Na teraźniejszej fotografii zamiast drzew i trawnika widać zaparkowane na betonie samochody.

Warszawa. Wycinka drzew na Wybrzeżu Helskim

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o sondażu, który warszawski ratusz przeprowadził wśród mieszkańców. Chodziło o wycinanie drzew.

Warszawa. Wycinka 500 drzew wzdłuż Wybrzeża Helskiego i Wybrzeża Szczecińskiego, 14.02.2020 r. East News
Warszawa. Wycinka 500 drzew wzdłuż Wybrzeża Helskiego i Wybrzeża Szczecińskiego, 14.02.2020 r. (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)

Z badania wynika jednoznacznie, że mieszkańcy stolicy chętnie godzą się na wycięcie drzew, kiedy wymaga tego inwestycja związana z transportem. Kolej, metro czy tramwaj zdaniem 3 na 4 mieszkańców Warszawy to wystarczający argument, by ściąć drzewa.

dc28pn9

Zupełnie inaczej wygląda podejście do inwestycji komercyjnych. Działania i gmachy deweloperów zamiast zieleni są niedopuszczalne dla 88 proc. pytanych.

Źródło: Portal Samorządowy

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Robert Biedroń snuje teorię. "Być może posiada także teczki na premiera, na prezesa Kaczyńskiego

dc28pn9

Podziel się opinią

Share
dc28pn9
dc28pn9