Trwa ładowanie...
d1c686a

Bezdomni z Ursusa budują statek!

„Stocznia” mieści się w ośrodku pomocy Ojców Kamilianów przy ulicy Traktorzystów.
Share
Bezdomni z Ursusa budują statek!
d1c686a

Chwytają ster w swoje ręce! W Ursusie bezdomni budują statek – od dziesięciu lat, charytatywnie i bez budżetu, dzień w dzień w pocie czoła - informuje radio RDC. Ich dzieło już wygląda imponująco, ale do efektu końcowego jeszcze daleko. Sami zainteresowani szacują, że przed nimi jeszcze około 1,5 roku wytężonej pracy przy tej wyjątkowej inicjatywie.

„Stocznia” mieści się w ośrodku pomocy Ojców Kamilianów przy ulicy Traktorzystów. Kapitanem statku jest Waldemar Rzeźnicki. Sami budujący podkreślają, że bardziej liczy się tu sam proces powstania statku, a nie efekt końcowy – chodzi o ćwiczenie charakteru i wytrwałości.

(Fot. RDC)

d1c686a

- Mamy przed sobą 35 ton żelaza. Jest to konstrukcja BM 57 (Bogdan Małolepszy - konstruktor z Konina). Pół miesiąca temu skończyliśmy dwa, drewniane, szesnatometrowe maszty. Teraz schodzimy do środka i przed nami stoi zadanie - po wykonaniu kadłuba - wyposażenia jego wnętrza. Wydaje się, ze jest to proste jak remont generalny kawalerki, ale szacujemy, że spędzimy nad tym jeszcze około 1,5 roku - mówi w RDC Waldemar Rzeźnicki, kapitan statku.

Nie wiadomo, kiedy statek po raz pierwszy wypłynie na wody . Jedno jest pewne – wszystko będzie bezpieczne, bo nad jego budową czuwa Polski Rejestr Statków.

Źródło: (RDC)

Przeczytaj też: Tak będzie wyglądała Stacja Muzeum [GALERIA]

d1c686a

Podziel się opinią

Share
d1c686a
d1c686a