Trwa ładowanie...
d3stkqq

Bezdomni z Ursusa budują statek!

„Stocznia” mieści się w ośrodku pomocy Ojców Kamilianów przy ulicy Traktorzystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezdomni z Ursusa budują statek!
d3stkqq

Chwytają ster w swoje ręce! W Ursusie bezdomni budują statek – od dziesięciu lat, charytatywnie i bez budżetu, dzień w dzień w pocie czoła - informuje radio RDC. Ich dzieło już wygląda imponująco, ale do efektu końcowego jeszcze daleko. Sami zainteresowani szacują, że przed nimi jeszcze około 1,5 roku wytężonej pracy przy tej wyjątkowej inicjatywie.

„Stocznia” mieści się w ośrodku pomocy Ojców Kamilianów przy ulicy Traktorzystów. Kapitanem statku jest Waldemar Rzeźnicki. Sami budujący podkreślają, że bardziej liczy się tu sam proces powstania statku, a nie efekt końcowy – chodzi o ćwiczenie charakteru i wytrwałości.

(Fot. RDC)

d3stkqq

- Mamy przed sobą 35 ton żelaza. Jest to konstrukcja BM 57 (Bogdan Małolepszy - konstruktor z Konina). Pół miesiąca temu skończyliśmy dwa, drewniane, szesnatometrowe maszty. Teraz schodzimy do środka i przed nami stoi zadanie - po wykonaniu kadłuba - wyposażenia jego wnętrza. Wydaje się, ze jest to proste jak remont generalny kawalerki, ale szacujemy, że spędzimy nad tym jeszcze około 1,5 roku - mówi w RDC Waldemar Rzeźnicki, kapitan statku.

Nie wiadomo, kiedy statek po raz pierwszy wypłynie na wody . Jedno jest pewne – wszystko będzie bezpieczne, bo nad jego budową czuwa Polski Rejestr Statków.

Źródło: (RDC)

Przeczytaj też: Tak będzie wyglądała Stacja Muzeum [GALERIA]

d3stkqq

Podziel się opinią

Share
d3stkqq
d3stkqq