Trwa ładowanie...

Bezpartyjni przedstawili hasło wyborcze. "Nie obiecujemy gruszek na wierzbie"

"Zamiast partii, wybierz Warszawę" - pod tym hasłem będzie prowadzona kampania Komitetu Bezpartyjni Samorządowcy. - Dwanaście lat nie starcza, żeby poznać wszystko, a oni przyjdą i w ciągu pięciu lat mają zmienić to miasto? - dziwił się Sławomir Antonik.

Share
Bezpartyjni przedstawili hasło wyborcze. "Nie obiecujemy gruszek na wierzbie"Źródło: East News, fot: Andrzej Iwanczuk
d1u315u

Szef zarządu warszawskiego Bezpartyjnych Samorządowców, Dariusz Kacprzak podczas konwencji KWW Bezpartyjni wyjaśnił, że hasło "Zamiast partii, wybierz Warszawę" odwołuje się do emocji i rywalizacji z partiami politycznymi. - Mamy po jednej stronie nas bezpartyjnych samorządowców, a po drugiej stronie kandydatów partyjnych - przekonywał Kacprzak.

- Jestem warszawiakiem i samorządowcem z 12-letnim stażem, a mimo to nadal się uczy. 12 lat nie starcza, żeby poznać wszystko, a oni przyjdą i w ciągu 5 lat mają zmienić to miasto? Większość obietnic kontrkandydatów trzeba po prostu nazwać kłamstwami - powiedział kandydat na prezydenta Warszawy, Sławomir Antonik.

Ekspert komitetu Bogdan Żmijewski tłumaczy, że nie wiedzą jakie są możliwości finansowe miasta. - Nie obiecujemy gruszek na wierzbie i nie wychodzimy z taką filozofią jak inne partie, że lud jest głupi i każdy kit kupi - mówił Żmijewski.

- W 2018 r. dochody miasta przekraczają 15 mld zł, a planowane wydatki 17,5 mld zł. Już w tym roku są prawie 2 mld zł deficytu, a w ogóle jesteśmy zadłużeni na 5 mld zł, i możemy się tylko jeszcze zadłużyć na 4 mld zł, a potem jest zarząd komisaryczny - zaznaczył Żmijewski.

Propozycje Bezpartyjnych:

  • Wybudowanie parkingów metropolitalnych na dojazdach do Warszawy i przy stacjach kolejowych,
  • Miniprzedszkola dla grup 5-7 dzieci, które mogłyby szybko i przy niskich kosztach powstawać nawet w mieszkaniach,
  • Zasiłki dla osób, które opiekują się seniorami.
d1u315u

Zobacz także: PiS miażdży PO w kolejnym sondażu. Zdumiewająca reakcja Grzegorza Schetyny

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1u315u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u315u
d1u315u