Trwa ładowanie...
d44g4da

Bezpieczniej na Mickiewicza. "Uspokoiliśmy ruch w tym rejonie"

ZDM: "Do nowej organizacji ruchu muszą przyzwyczaić się wszyscy uczestnicy ruchu"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezpieczniej na Mickiewicza. "Uspokoiliśmy ruch w tym rejonie"
d44g4da

Duże zmiany na skrzyżowaniu Mickiewicza i gen. Zajączka. - Uspokoiliśmy ruch w tym rejonie, jest bezpieczniej. Przy okazji tych robót nową nawierzchnię otrzymał okoliczny chodnik i przystanek autobusowy - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Skrzyżowanie Mickiewicza z Zajączka, to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w stolicy. Tylko w ciągu ostatnich trzech lat zanotowano tu trzy wypadki, w których zginęły dwie osoby a dwie zostały ranne. To jeden z tzw. Czarnych Punktów (pozostałe to skrzyżowanie Rembielińskiej z Kondratowicza oraz Słomińskiego z Międzyparkową). - Przed zmianami kierowcy często nie radzili sobie z panującą tutaj organizacją ruchu, co w połączeniu z dużym natężeniem ruchu przyczyniało się do licznych kolizji i wypadków - podkreśla ZDM, który własnie zakończył prace w tym rejonie.

W ciągu ulicy Mickiewicza pojawiły się wydzielone lewoskręty w ulicę gen. Zajączka (z obu kierunków). Dla bezpieczeństwa, lewoskręty zostały osłonięte wysepkami. - W sumie zamontowaliśmy ich cztery - chwala sie drogowcy. I ddają, że poprawione zostało bezpieczeństwo pieszych poprzez dodanie azylu na przejściu przez ul. Mickiewicza.

d44g4da

Prace nie ograniczyły się jedynie do zmian w obrębie jezdni. - Przy okazji wyremontowaliśmy też chodnik i peron autobusowy, który zyskał nową nawierzchnię z płyt betonowych i specjalne płyty ostrzegawcze z wypustkami - informuje ZDM .

Czy teraz będzie bezpieczniej? - Cały czas monitorujemy efekty wprowadzonych zmian - piszą drogowcy. I dodają: - Do nowej organizacji ruchu muszą przyzwyczaić się wszyscy uczestnicy ruchu.

Przeczytajcie też: Wolniej na Mokotowskiej. Powstanie strefa "Tempo 30"

d44g4da

Podziel się opinią

Share
d44g4da
d44g4da