Trwa ładowanie...

Bezpłatna komunikacja dla uczniów? Ratusz odpowiada

Czy uczniowie pojadą komunikacja miejską za darmo?

Bezpłatna komunikacja dla uczniów? Ratusz odpowiada
d34jyxm
d34jyxm

Władze stolicy rozpatrują możliwość wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej Bartosz Milczarczyk, rzecznik Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Władze miasta otrzymywały interpelacje w tej sprawie od radnych. Teraz mają przedstawić analizę kosztów potencjalnej zmiany.

- Od kilku miesięcy weryfikujemy i analizujemy taką możliwość - powiedział IAR Bartosz Milczarczyk. Dodał, że mają w tym pomóc ankiety, które stołeczny ratusz ma wysyłać do warszawskich szkół.

Rzecznik warszawskiego ratusza wyjaśnia, że ankiety mają na celu zbadanie zapotrzebowania na bezpłatne przejazdy uczniów oraz oszacowanie kosztów ewentualnej zmiany. Według niego decyzja o wprowadzeniu bądź nie przejazdów uczniów szkół komunikacją miejską za darmo powinna zapaść wkrótce.

Zapytani przez IAR wolontariusze Świątecznej Zbiórki Żywności Basia i Marcin mówią, że bezpłatne bilety dla dzieci byłyby bardzo dobrym pomysłem. - Dzieci często muszą dojeżdżać do szkoły. Nie każdego z rodziców stać na to, żeby dowozić dzieci samochodem - powiedział Marcin.

d34jyxm

W 2015 roku za przejazd bez biletu ZTM ukarano prawie 3200 nieletnich warszawiaków. W tym roku liczba ta wzrosła do ok. 4200. Bezpłatną komunikację miejską wprowadzają kolejne miasta. Za darmo jeżdżą uczniowie szkół podstawowych w Krakowie, a w Rzeszowie bezpłatne przejazdy przysługują bezrobotnym, zarejestrowanym w urzędzie pracy.

Źródło: (IAR/KL)

d34jyxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34jyxm