Trwa ładowanie...

Bezpłatne porady notarialne

W ostatnią sobotę listopada samorząd notarialny organizuje ogólnopolską akcję poradniczą pt.: „Porozmawiaj z notariuszem o …”

Share
Bezpłatne porady notarialne
d492rwz

W ostatnią sobotę listopada samorząd notarialny organizuje ogólnopolską akcję poradniczą pt.: „Porozmawiaj z notariuszem o …”. Tematem tegorocznego Dnia Otwartego Notariatu będzie przekazanie majątku w rodzinie.

W tym roku, 30 listopada, od godz. 10.00 do 16.00, notariusze będą udzielać bezpłatnych porad w dziewiętnastu miastach Polski. W Warszawie spotkanie z rejentami odbędzie się w pałacu Prymasowskim przy ul. Senatorskiej 13/15.

d492rwz

Tematem tegorocznego, czwartego już Dnia Otwartego Notariatu jest* przekazanie majątku w rodzinie. Każdy, kto w swoim życiu zgromadził jakiś majątek wcześniej czy później stanie przed wyborem, komu i w jaki sposób przekazać dorobek swojego życia. Nie są decyzje łatwe, zawsze wymagają starannego przemyślenia i wiedzy o tym, jakie możliwości dysponowania majątkiem stwarza polskie prawodawstwo. *****

Zapotrzebowanie na profesjonalne porady w tym zakresie potwierdza wielu notariuszy, którzy w swojej codziennej praktyce bardzo często pomagają rozstrzygnąć klientom takie dylematy. Organizatorzy tegorocznego Dnia Otwartego Notariatu spodziewają się, że najwięcej pytań będzie dotyczyło kwestii testamentów, darowizn oraz różnych form przekazywania majątku przez osoby starsze w zamian za opiekę.

d492rwz

Podziel się opinią

Share
d492rwz
d492rwz