Trwa ładowanie...
d9ht2xi

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Ratusz sfinansuje szczepionki dla grup podwyższonego ryzyka - czyli dla osób powyżej 65 lat. Dofinansowanie programu z budżetu miasta to ponad 2,5 mln zł
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie
d9ht2xi

Choć mamy jeszcze kalendarzowe lato, pogoda nas nie rozpieszcza. Warto więc pomyśleć już o jesiennych chłodach, kiedy wzrasta zachorowalność na grypę i przeziębienia.* Warszawiacy z grupy podwyższonego ryzyka czyli ci, którzy ukończyli 65. rok życia, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie.*

Wiemy, jak ważna jest profilaktyka, zwłaszcza wśród ludzi starszych, dlatego promujemy wśród seniorów bezpłatne szczepienia jako niekłopotliwy i łatwy sposób na uniknięcie, być może, ciężkich zachorowań – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Celem programu finansowanego przez m.st. Warszawę jest zapobieganie przypadkom zachorowań oraz profilaktyka powikłań pogrypowych, m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha oraz zaburzeń pracy serca.

d9ht2xi

W tym roku ratusz szacuje, że z bezpłatnych szczepień skorzysta 75,5 tys. seniorów, którzy mogą przyjść na zabieg do 166 przychodni na terenie Warszawy. Gdzie można się zaszczepić? Listę miejsc znajdziecie TUTAJ .

Dofinansowanie programu z budżetu miasta to ponad 2,5 mln zł. Szczepienia potrwają do 6 grudnia 2013 r.

d9ht2xi

Podziel się opinią

Share
d9ht2xi
d9ht2xi