Trwa ładowanie...
dukzb5v

Bezpłatne warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 4+

Kto chce tańczyć? Będzie taniec klasyczny i taniec ludowy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bezpłatne warsztaty taneczne dla dzieci w wieku 4+
dukzb5v

To warsztaty taneczne dla dzieci oraz rodziców z dziećmi, pozwalające doświadczyć tego, jak różny może być taniec. Warsztaty przybliżą specyfikę ruchu tańca klasycznegooraz tańca ludowego w jego źródłowej postaci. Taniec ludowy będziecie tańczyć przy akompaniamencie najprawdziwszego akordeonu! Po warsztatach na dzieci czeka też lektura KOPCIUSZKA z serii Bajek Baletowe.

Warsztaty są bezpłatne, ilość miejsc ograniczona - zapisy: info@bajkibaletowe.pl, tel. 691 512 961 w części III mogą wziąć udział również niezapisane dzieci, w miarę wolnego miejsca.

Informacja dla rodziców: należy zabrać ze sobą dla ćwiczących wygodny strój do ćwiczeń: może być to kostium baletowy, strój ludowy albo nieprzeszkadzające w ćwiczeniach przebranie za którąś z postaci znanych z przedstawień baletowych. T-shirt, spodnie dresowe za kolanka, buty sportowe z miękką podeszwą też będą dobrym strojem. Można ćwiczyć boso.

dukzb5v

2 grudnia 2012, o godzinie 12.30 w Studio Art & Café (ul. Popularna 62A). MAPA

PLAN WARSZTATÓW

12.30 - 12.35: przywitanie, krótki wstęp, przekazanie informacji organizacyjnych, przygotowanie do ćwiczeń (przebieranie się w stroje, itd)

12.35 - 13.20: część I *TANIEC KLASYCZNY, *prowadzenie: Katarzyna Gardzina-Kubała, popularyzatorka baletu, autorka gawęd z książek z serii Bajki Baletowe

dukzb5v

13.20 - 13.25 przerwa na picie

13.25 - 14.10: część II *TANIEC LUDOWY *
prowadzenie: Agnieszka Nagnajewicz, dyplomowany instruktor tańca ludowego

14.10 - 14.15: przerwa na picie

14.15 - 14.30: część III czytanie Bajek Baletowych, książka Kopciuszek

dukzb5v

14.30: pożegnanie

..............................................................................................................................................................

Zajęcia dla dzieci poprowadzą:

*Katarzyna Gardzina-Kubała - *baletem fascynowała się od dziecka. Nie zrealizowała dziecięcych marzeń by zostać tancerką, ale z powodzeniem zastąpiła je pracą w charakterze dziennikarki i krytyka muzycznego, specjalistki od spraw tańca i baletu. Ukończyła rusycystykę i studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim; wiedzę o balecie pogłębiała na studiach teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Była dziennikarką działu kultury „Trybuny”, krytykiem muzycznym „Życia Warszawy”, współpracowała z większością fachowych polskich czasopism muzycznych: „Ruchem Muzycznym”, „Muzyką”, „Twoją Muzą”, czasopismami teatrów operowych w Warszawie i Poznaniu. Publikuje w programach teatralnych spektakli baletowych oraz w prasie lokalnej. Współtworzy Ogólnopolski Klub Miłośników Opery „Trubadur” oraz forum dyskusyjne balet.pl. W 2008 roku brała udział w reaktywacji kwartalnika „Taniec”. Była sekretarzem literackim Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Obecnie jest krytykiem niezależnym, współpracuje
z Instytutem Muzyki i Tańca. Autorka tekstów popularyzujących balet w książkach z serii Bajki Baletowe: Jezioro łabędzie, Dziadek do orzechów, Kopciuszek.

dukzb5v

*Agnieszka Nagnajewicz - *Dyplomowany instruktor tańca ludowego. Studiowała podyplomowo teorię tańca w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Niegdyś tancerka, a obecnie instruktor tańca oraz współreżyser i scenarzysta koncertów galowych i jubileuszowych Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI im. Zofii Solarzowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W ramach pracy z LZA PROMNI autorka i prowadząca warsztaty dla zagranicznych studentów Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz reżyser Dożynek Prezydenckich. Od 12 lat prowadzi wielopokoleniowy zespół Kuźnia Artystyczna przy Centrum Kultury Wilanów w Warszawie, dla którego stworzyła repertuar i odtworzyła stroje wilanowskie. Od 2002 roku współorganizuje z Centrum Kultury Wilanów, jako kierownik artystyczny, Królewskie Turnieje Tańców Polskich. Pary przez nią prowadzone wielokrotnie zdobywały mistrzostwo i vice-mistrzostwo Polski w Tańcach Polskich oraz vice-mistrzostwo Polski w karach mazurowych (2011), zaś grupa dziecięca została
uhonorowana drugą nagrodą podczas XI Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej w Neseberze, Bułgaria, w 2010 roku.

*Bajki Baletowe *to seria książek dla dzieci i młodzieży popularyzująca wiedzę o balecie.

Patron serii: Teatr Wielki Opera Narodowa, Polski Balet Narodowy

Patroni medialni: Radio PIN, Qlturka.pl, We-dwoje.pl, Babyonline.pl, Mini-Kultura.pl, Bliżej Przedszkola, Kulturaonline.pl, Dziecko w Warszawie.

dukzb5v

Podziel się opinią

Share
dukzb5v
dukzb5v