Trwa ładowanie...

Bezpłatny serwis rowerowy i inne atrakcje nad Wisłą

Wszystko w ramach projektu Wisła Warszawa

Bezpłatny serwis rowerowy i inne atrakcje nad Wisłą
d1lb6k0
d1lb6k0

30 maja w najbliższą sobotę szykuje się kolejne wydarzenie cyklu imprez otwierających wiślany sezon. Tym razem organizatorzy projektu Wisła Warszawa chcą przyciągnąć miłośników rowerów. Będą na nich czekać między innymi przewodnicy oraz profesjonalny serwis rowerowy.

Rowerowe otwarcie nadwiślańskiego sezonu ruszy o godz. 10.00 przy Płycie Desantu. Już pół godziny później wystartuje pierwsza, skierowana do dzieci, wycieczka z przewodnikiem. O godz. 12.30 rozpocznie się wycieczka dla młodzieży i studentów, a o godz. 14.30 na wyprawę zostaną zaproszeni seniorzy. Podczas wydarzenia odbędą się również prelekcje. Dowiedzieć się będzie można w jaki sposób dokonać renowacji swojego roweru lub jak go efektownie udekorować. W ciągu całego dnia będzie działać również bezpłatny, profesjonalny serwis rowerowy.

Plan imprezy:
10.00 – 18.00 – audio-wycieczki
10.30 – „Wiślana przygoda” - wycieczka z przewodnikiem dla dzieci
12.00 – Jak przygotować rower do sezonu? - prelekcja
12.30 – „Coolturalna Wisła” - wycieczka z przewodnikiem dla młodzieży i studentów
14.00 – Rowerowa Warszawa – którędy przez stolicę? – prelekcja reprezentanta zespołu Pełnomocnika Prezydenta ds. komunikacji rowerowej
14.30 – „Wisła z przeszłością” - wycieczka z przewodnikiem dla seniorów
15.00 – tuning rowerowy – elementy designu – prelekcja
17.00 – pokaz trialu rowerowego – widowiskowej konkurencji sportowej

W trakcie wydarzenia prowadzony będzie również hashtagowy konkurs fotograficzny. By wziąć w nim udział wystarczy wykonać zdjęcie, oznaczyć je #wislawarszawarowery i walczyć o nagrody. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie wydarzenia .

d1lb6k0

Organizatorzy projektu Wisła Warszawa chcą zachęcić warszawiaków do korzystania ze ścieżek rowerowych wzdłuż rzeki – Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego oraz ścieżki rekreacyjnej. NSR liczy ok. 30 km i rozciąga się na lewym brzegu od granicy z gminą Łomianki do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna. Ma charakter bezkolizyjnej trasy widokowej i sportowej. Natomiast pieszo-rowerowa ścieżka rekreacyjna to unikatowa w skali Europy ok. 10-kilometrowa trasa ciągnąca się po „dzikim”, prawym brzegu. Obie wycieczki zagwarantują warszawiakom świeże powietrze, piękne okoliczności przyrody i przede wszystkim niezbędny relaks. Rekreacyjne ścieżki nad Wisła można prześledzić w specjalnej aplikacji, którą znajdziecie tutaj .

d1lb6k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lb6k0