Trwa ładowanie...
dpf56o6

Biedronka przy Nowym Świecie!

Przy najdroższej ulicy handlowej w stolicy pojawił się dyskont. Ulica utraci dotychczasowy prestiż?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biedronka przy Nowym Świecie!
dpf56o6

Sklep sieci Biedronka zawitał na Nowy Świat, czyli jedną z najbardziej reprezentacyjnych i najdroższych ulic stolicy. Małe mieszkanie w tej części Traktu Królewskiego potrafi kosztować nawet kilka milionów, a ceny porównywalne są do paryskich! Od jakiegoś czasu jednak zarówno Krakowskie Przedmieście jak i Nowy Świat zaczęły mocno tracić na prestiżu. Najpierw pojawiły się tu kluby Go Go , a seksowne dziewczyny z różowymi parasolkami zaczęły zaczepiać przechodniów, teraz pojawił się portugalski dyskont.

Dyskonty, czyli sklepy sprzedające towary w obniżonych cenach, wyrastają w stolicy jak grzyby po deszczu. Pojawiają się nawet w miejscach historycznych lub kultowych . Czy Trakt Królewski to miejsce dla taniego sklepu? W 1994 Trakt wraz z historycznym zespołem miasta został uznany za pomnik historii!

Tymczasem jak wynika z Raportu Konsument 2014, zakupy w Lidlu lub Biedronce są obciachem dla warszawiaków. Aż czterech na dziesięciu mieszkańców stolicy nie chce się przyznać, że tam bywa.

dpf56o6

Dyskont pojawił się u zbiegu Nowego Światu i Świętokrzyskiej w zabytkowej, ale przerobionej już na biurowiec kamienicy. Otwarcie „Biedronki” przy najbardziej "luksusowej" warszawskiej ulicy na pewno wzbudzi sporo emocji (choć z pewnością ucieszą się z niej studenci).

Jak myślicie, czy Nowy Świat straci przez to dotychczasową, prestiżową pozycję?

*Przeczytajcie też: Zatańczą poloneza na pl. Zamkowym! *

Podziel się
dpf56o6

Podziel się opinią

Share

dpf56o6

dpf56o6