Trwa ładowanie...
d18ldm0

Bieg Konstytucji: Jastrzębski i Bernardelli najszybsi na 5 km

"Im trudniejsze warunki, tym większe zadowolenie z wykonanej pracy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bieg Konstytucji: Jastrzębski i Bernardelli najszybsi na 5 km
d18ldm0

W 27. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie zwyciężył Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik). Trasę o długości 5 km pokonał w 14.48. W gronie kobiet triumfowała olimpijka Iwona Bernardelli (Vectra Włocławek) - 16.24. Wystartowało 4258 osób.

Bieg rozpoczął się w Parku Agrykola, dalej zawodnicy pobiegli w górę Alei Ujazdowskich. Następnie skręcili w ulicę Piękną i przebiegli przez ulicę Górnośląską obok Sejmu. Zmagania zakończyły się na skrzyżowaniu ulic Rozbrat i Szarej na Solcu.

Iwona Bernardelli podkreśliła, że ten start był dla niej "przerywnikiem" w przygotowaniach do 49. wojskowych mistrzostw świata w maratonie w Ottawie (28 maja).

d18ldm0

"Od połowy kwietnia trenuję w Szklarskiej Porębie. Początkowo w śniegu i mrozie, bo wtedy wróciła zima. Jednak im trudniejsze warunki tym większe zadowolenie z wykonanej pracy. Minionej soboty, za zgodą przełożonych, <<wyskoczyłam>> do Rybnika, gdzie zdobyłam srebrny medal mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m, a dziś cieszę się z dobrego wyniku na 5 km w Warszawie - 16.24 i wracam w Karkonosze kontynuować przygotowania do maratonu" – powiedziała.

Wyniki

Starterem biegu był Andrzej Krzyżanowski, marszałek Stowarzyszenia Potomków Sejmu Wielkiego. Jak podkreślił, ponieważ w tej izbie nie zasiadały wówczas kobiety, to chcąc niejako to wynagrodzić Stowarzyszenie ufundowało nagrodę dla najszybszej zawodniczki na dystansie 5 km.

Były to pierwsze w tym roku zawody Warszawskiej Triady Biegowej. Pozostałe to biegi Powstania Warszawskiego i Niepodległości.

d18ldm0

Wyniki 27. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie - 5 km (trasa z atestem PZLA):

mężczyźni

1. Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) 14.48

2. Maciej Badurek (LŁKS Prefbed Śniadowo Łomża) 15.11

d18ldm0

3. Norbert Piekielny (UKS Sokół Żmigród) 15.15

kobiety

1. Iwona Bernardelli (Vectra Włocławek) 16.24

2. Anna Łapińska (KS Warszawianka) 17.39

d18ldm0

3. Alicja Diago (Poznań) 18.50

Przeczytaj też: Polską flaga na tle zniszczonej wieży zegarowej. Pawłowicz: "Jakby zawieszono ją na ruinach odbitego z rąk wroga budynku"

d18ldm0

Podziel się opinią

Share

d18ldm0

d18ldm0