Trwa ładowanie...

Bieg Konstytucji: Jastrzębski i Bernardelli najszybsi na 5 km

"Im trudniejsze warunki, tym większe zadowolenie z wykonanej pracy".

Share
Bieg Konstytucji: Jastrzębski i Bernardelli najszybsi na 5 km
d3ugfoz

W 27. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie zwyciężył Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik). Trasę o długości 5 km pokonał w 14.48. W gronie kobiet triumfowała olimpijka Iwona Bernardelli (Vectra Włocławek) - 16.24. Wystartowało 4258 osób.

Bieg rozpoczął się w Parku Agrykola, dalej zawodnicy pobiegli w górę Alei Ujazdowskich. Następnie skręcili w ulicę Piękną i przebiegli przez ulicę Górnośląską obok Sejmu. Zmagania zakończyły się na skrzyżowaniu ulic Rozbrat i Szarej na Solcu.

Iwona Bernardelli podkreśliła, że ten start był dla niej "przerywnikiem" w przygotowaniach do 49. wojskowych mistrzostw świata w maratonie w Ottawie (28 maja).

d3ugfoz

"Od połowy kwietnia trenuję w Szklarskiej Porębie. Początkowo w śniegu i mrozie, bo wtedy wróciła zima. Jednak im trudniejsze warunki tym większe zadowolenie z wykonanej pracy. Minionej soboty, za zgodą przełożonych, <> do Rybnika, gdzie zdobyłam srebrny medal mistrzostw Polski w biegu na 10 000 m, a dziś cieszę się z dobrego wyniku na 5 km w Warszawie - 16.24 i wracam w Karkonosze kontynuować przygotowania do maratonu" – powiedziała.

Wyniki

Starterem biegu był Andrzej Krzyżanowski, marszałek Stowarzyszenia Potomków Sejmu Wielkiego. Jak podkreślił, ponieważ w tej izbie nie zasiadały wówczas kobiety, to chcąc niejako to wynagrodzić Stowarzyszenie ufundowało nagrodę dla najszybszej zawodniczki na dystansie 5 km.

Były to pierwsze w tym roku zawody Warszawskiej Triady Biegowej. Pozostałe to biegi Powstania Warszawskiego i Niepodległości.

Wyniki 27. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie - 5 km (trasa z atestem PZLA):

d3ugfoz

mężczyźni

  1. Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik) 14.48
  1. Maciej Badurek (LŁKS Prefbed Śniadowo Łomża) 15.11
  1. Norbert Piekielny (UKS Sokół Żmigród) 15.15
d3ugfoz

kobiety

  1. Iwona Bernardelli (Vectra Włocławek) 16.24
  1. Anna Łapińska (KS Warszawianka) 17.39
  1. Alicja Diago (Poznań) 18.50
d3ugfoz
d3ugfoz

Podziel się opinią

Share
d3ugfoz
d3ugfoz