Trwa ładowanie...

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

A ponadto gra miejska, rekonstrukcje historyczne, diorama obozu partyzanckiego, kuchnia polowa
Share
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
d2o1itd

Mnóstwo atrakcji czeka na wszystkich, którzy zdecydują się przyjść w najbliższą niedzielę, 1 marca 2015 roku do Parku Skaryszewskiego.* Z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" odbędzie się tam III edycja biegu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.*Oprócz tras dla kilku tysięcy biegaczy, organizatorzy przygotowali też atrakcje dla wszystkich, którzy chcą w miły sposób spędzić niedzielę.

Impreza rozpocznie się o godz. 10:00, kiedy wystartują biegi na dystansie 5 km. Druga tura biegu na 5 km odbędzie się o 10:50. Najważniejszy bieg, czyli bieg na symbolicznym dystansie 1963 metrów rozpocznie się o 11:40. 1963 metry są nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. O godz. 12:30 oraz 13:45 odbędą się biegi na dystansie 10 km.

Dla wszystkich, którzy przyjdą tego dnia do Parku Skaryszewskiego organizatorzy z Fundacji Wolność i Demokracja przygotowali liczne atrakcje. O godz. 10:15 rozpocznie się rodzinna gra miejska, w czasie której uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic Polski. O godz. 10.30 i o godz. 12.00 odbędą się 2 rekonstrukcje historyczne. Rekonstruktorzy z GRF Bemowo, GH „Zgrupowania Radosław” i GRH WiN odtworzą oddziały partyzantki antykomunistycznej oraz ich przeciwników – NKWD, KBW i MO. Grupy wystawią również* dioramę obozu partyzanckiego*, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o Żołnierzach Wyklętych – poznać najbardziej spektakularne akcje zbrojne, główne oddziały, zobaczyć umundurowanie i wyposażenie jakimi się posługiwali Partyzanci.

d2o1itd

Zapisy na bieg trwają do 26 lutego. Zapisać można się pod tym adresem . Na biegaczy czekają pakiety startowe z koszulkami przedstawiającymi jednego z pięciu Żołnierzy Wyklętych. Na miejscu będzie można zjeść ciepły posiłek z kuchni polowej.

"Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym" to największy bieg pamięci w Polsce, odbędzie się 1 marca w 81 polskich miastach i zgromadzi ponad 20 tys. biegaczy oraz kilkadziesiąt tysięcy widzów. Jest też największą imprezą masową towarzyszącą obchodom "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Zobacz także: Rusza akcja "Adoptuj Warszawiaka"

d2o1itd

Podziel się opinią

Share
d2o1itd
d2o1itd