Trwa ładowanie...
dhsken4

Bieg w hołdzie Powstańcom Warszawy

W tym roku uczestnicy wystartują dla 3,5-letniego Alanka. Chłopiec urodził się z wadą serca (HLHS) i wiotkością lewego oskrzela głównego.
Share
Bieg w hołdzie Powstańcom Warszawy
dhsken4

Wieczorem w stolicy odbędzie się 26. Bieg Powstania Warszawskiego. Celem zawodów jest oddanie hołdu tym, którzy poświęcili życie w walce za ojczyznę. *Dziesięć tysięcy zawodników przebiegnie 10-kilometrową trasę śladem walk powstańczych z 1944 r. Będą mogli także pomóc 3,5-letniemu Alankowi z wadą serca.Bieg rozpocznie się w sobotę o godz. 21.*

Organizator Biegu, Marcin Kuriata ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa tłumaczy, że uczestnicy walk będą honorowymi gośćmi zawodów. Powstańcy będą na starcie oraz na mecie. Będą także wręczać nagrody zawodnikom. Trasa biegu została wytyczone w ten sposób, by zawodnicy uczestnicy przebiegali przez miejsca walk, obok pomników i tablic upamiętniających ważne dla postania miejsca. część trasy jest też sporym fragmentem szlaku bojowego żołnierzy Zgrupowania "Radosław".

(Autor: AKTYWNA WARSZAWA) Trasa biegu -> TUTAJ

dhsken4

Utrudnienia

Zawodnicy, wystartują z ulicy Bonifraterskiej, a finiszować będą na Konwiktorskiej przy stadionie Polonii. W związku z tym wydarzeniem wieczorem w Warszawie mogą występować utrudnienia w ruchu. Okolice stadionu Polonii będą zamknięte dla ruchu już od 15.00, zaś ulice, którymi będą biegli zawodnicy od 20.30 prze około 2 godziny. Trasa zawodów przebiega przez Wisłostradę, Wybrzeże Gdańskie, Kościuszkowskie, ulice: Wioślarską, Ludną, Topiel, Dobrą, Krakowskie Przedmieście i Bonifraterską.

Wprowadzony zostanie zakaz parkowania na ulicach Konwiktorskiej i Bonifraterskiej.

Ulice na trasie biegu będą wyłączane z ruchu kołowego od ok. godz. 20.00. Trasa biegu prowadzi ulicami: Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Karowa, Dobra, Lipowa, Browarna, Topiel, L. Kruczkowskiego, Ludna, Czerniakowska, Wilanowska, Wioślarska, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie (jezdnie w kierunku Wilanowa), R. Krajewskiego, J. Jeziorańskiego, Zakroczymska, Konwiktorska.

dhsken4

Pobiegniemy razem dla Alanka

Już tradycyjnie w ramach Biegu Powstania Warszawskiego będzie można dołączyć do charytatywnej akcji „biegnę dla…”. W tym roku uczestnicy wystartują dla 3,5-letniego Alanka. Chłopiec urodził się z wadą serca (HLHS) i wiotkością lewego oskrzela głównego. W najbliższych miesiącach ma przejść kolejną operację serca, na którą zbierane są środki. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy ukończyć bieg z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Alanka”. Zaangażowanie tych osób zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na operację chłopca. Kartki będzie można odbierać w piątek 22 lipca w Biurze Zawodów w godz. 10.00-14.00 oraz w sobotę 23 lipca w godz. 19.00-21.00 w namiocie PKO Banku Polskiego na terenie Ośrodka Polonia.

Na starcie m.in. Robert Korzeniowski

Wśród wielbicieli Biegu Powstania jest nasz znakomity olimpijczyk Robert Korzeniowski. Jak mówił, kiedy tylko może bierze udział w zawodach ponieważ są one niezwykłą lekcją historii.

dhsken4

Bieg rozpocznie się o 21.00, a na uczestników zawodów i kibiców czekają liczne atrakcje, między innymi pokazy pierwszej pomocy, spotkania z weteranami czy prowadzone przez przewodnika Muzeum Powstania Warszawskiego biegi treningowe z historią w tle.

Szczegóły dotyczące biegu można znaleźć na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl

Źródło: (warszawa.naszemiasto.pl/aktywna warszawa/IAR)

Przeczytaj też: Operator "patelni" poszukiwany! Miasto ogłosiło konkurs

dhsken4

Podziel się opinią

Share
dhsken4
dhsken4