Trwa ładowanie...
d91y0f7

Bielany: kiedyś i dziś. Zobacz wyjątkowe zdjęcia! [GALERIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bielany: kiedyś i dziś. Zobacz wyjątkowe zdjęcia! [GALERIA]
d91y0f7

Jak kiedyś wyglądały Bielany? Jak żyli jego mieszkańcy i ile od tego czasu się zmieniło? Zobacz wyjątkowe zdjęcia, które odpowiedzą na te wszystkie pytania!

Historia Bielan sięga aż do XVII wieku, gdy do niewielkiej wsi koło Warszawy zjechali krakowscy zakonnicy, kamedułowie. To właśnie oni dali początek nowej gminie, która prawie 400 lat później miała się stać jedną z dzielnic stolicy Polski. * *

W latach 1952–1953 rozpoczęła się budowa Huty Warszawa, która była jednym z głównych miejsc pracy w dzielnicy. W latach 70. XX wieku zalewowe tereny Kępy Potockiej przekształcono w park, a na terenach Wrzeciona, Wawrzyszewa i Chomiczówki zaczęły powstawać osiedla bloków mieszkaniowych.

d91y0f7

Grupa miłośników historii Bielan prowadzi stronę na Facebooku, na której regularnie publikują zdjęcia sprzed lat i zestawia je z teraźniejszymi fotografiami. Dlaczego? - Dzięki tym zestawieniom możemy porównać jak wyglądało miejsce w którym mieszkamy obecnie kilkadziesiąt lat temu - mowi Krystian Lisiak, jeden z założycieli strony Razem dla Bielan - Dla mnie osobiście to kontynuacja pracy jaką wykonywali dokumentatorzy powojennej Warszawy - gdy staję w tym samym oknie co mistrz Siemaszko i uwieczniam zmiany po 50-60 latach - dodaje.

Zobacz, jak Bielany zmieniały się na przestrzeni lat!

Przeczytajcie również: Lodowisko, curling, skatepark. Zimowy Narodowy już otwarty! [GALERIA]

d91y0f7

Podziel się opinią

Share

d91y0f7

d91y0f7