Trwa ładowanie...
d4c1w3q

"Bild": Warszawa niebezpieczniejsza niż Paryż. "Ręce opadają"

Gazeta powołuje się na ranking amerykańskiej firmy konsultingowej „Mercer”, która badała bezpieczeństwo i jakość życia w 230 miastach na całym świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bild": Warszawa niebezpieczniejsza niż Paryż. "Ręce opadają"
d4c1w3q

Dziennik "Bild" w oparciu o coroczny ranking bezpieczeństwa i jakości życia amerykańskiej agencji "Mercer", przygotował zestawienie 17 najniebezpieczniejszych miast Europy. Tabloid umieścił Warszawę na 9. miejscu. Najgroźniejszym miastem Starego Kontynentu uznano Kijów, najbezpieczniejszym zaś, Paryż.

Ranking zaskakuje, gdyż na liście niebezpiecznych miast nie znalazło się miejsce dla żadnej z niemieckich metropolii. Co ciekawe, Paryż uznano za najbezpieczniejsze miasto w Europie. Budzi to kontrowersje, gdyż w ubiegłym roku stolica Francji była świadkiem serii zamachów terrorystycznych, w których zginęło przeszło 100 osób. Zestawienie nie uwzględnia także Brukseli, gdzie niedawno doszło do ataków ze strony tzw. "Państwa Islamskiego". Stolica Belgii nie została jednak ujęta na liście tylko dlatego, iż ranking amerykańskiej agencji, na który powołuje się "Bild" powstał dużo wcześniej.

"Bild" uzasadnia

d4c1w3q

Polaków dziwi najbardziej miejsce Warszawy. - Paryż bezpieczniejszy niż Warszawa? Ręce opadają na tych propagandzistów – pisze na Twitterze jeden z oburzonych internautów. Stolica, w której od dawna nie miało miejsca żadne niebezpieczne wydarzenie w skali światowej, umieszczono na bardzo wysokiej 9. pozycji. Zdaniem niemieckiego dziennika uzasadnieniem dla niechlubnej lokaty Warszawy są: najwyższa przestępczość oraz częste protesty polityczne organizowane przez przeciwników obecnej władzy.

Przeczytaj też: * Niszczyli rowery na Pradze. Pluli i przewracali pojazdy [WIDEO]*

d4c1w3q

Podziel się opinią

Share
d4c1w3q
d4c1w3q