Trwa ładowanie...

Bilet elektroniczny w Kolejach Mazowieckich?

Kiedy pasażerowie mazowieckiego przewoźnika będą mogli kodować bilety okresowe na Karcie Mazowieckiej i jakie korzyści będą z tego mieli?
Share
Bilet elektroniczny w Kolejach Mazowieckich?
d21kbx0

Umowę na wykonanie systemu elektronicznej Karty Mazowieckiej spółka podpisała na początku lipca 2012 roku z krakowską firmą Asec (firma dostarczyła bilety Warszawskiej Karty Miejskiej) - czytamy na portalu www.rynek-kolejowy.pl. Zgodnie z warunkami umowy, wykonawca ma 180 dni na zaprojektowanie i wdrożenie systemu, a zatem termin realizacji zamówienia upływa w styczniu.

"Prace nad systemem Karty Mazowieckiej są w końcowej fazie jego projektowania - poinformowała Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich. - Po zakończeniu tych prac spółka przystąpi do testowania systemu, a po pozytywnym przejściu testów zostanie on wdrożony. Jest to perspektywa najbliższych miesięcy.

Docelowo każdy podróżny korzystający z biletów okresowych ma posiadać Kartę Mazowiecką, na której będzie zakodowany bilet. A wniosek o wydanie karty będzie można złożyć w punktach obsługi klienta: w Warszawie, Siedlcach, Wołominie, Radomiu, Ciechanowie, Sochaczewie, Otwocku, Grodzisku Mazowieckim i Żyrardowie.

d21kbx0

Elektroniczny bilet będzie połączony z programem lojalnościowym. Karta ma być kompatybilna z systemem Warszawskiej Karty Miejskiej. Nawet w przypadku braku oferty „Wspólny Bilet”, pasażerowie na Karcie Mazowieckiej mogliby kodować bilety ZTM Warszawa, a na biletach WKM - bilety okresowe na pociągi KM.

d21kbx0

Podziel się opinią

Share
d21kbx0
d21kbx0