Trwa ładowanie...

Bilet okresowy teraz w automacie pojazdowym

Pojazdowe automaty biletowe zyskały nową funkcję
Share
Bilet okresowy teraz w automacie pojazdowym
d4mma0i

. Od 27 grudnia, można w nich zakodować na Warszawskiej Karcie Miejskiej również bilety okresowe:

  • dobowy,
  • 3-dniowy,
  • 30-dniowy,
  • 90-dniowy,
  • Bilet Seniora.

Automaty są znane warszawiakom od czerwca br., kiedy to pierwsze tego typu urządzenia zostały zainstalowane w autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych. Dotychczas w automatach można było kupować bilety pojazdowe oraz zakodować bilet kupiony przez Internet.

d4mma0i

Bilet okresowy kupiony w automacie pojazdowym, w przypadku, gdy nie był aktywny w momencie dokonywania transakcji, należy aktywować zbliżając kartę do kasownika. W pojazdowych automatach biletowych można płacić tylko kartą.**

Przypominamy, że zgodnie z nowym regulaminem przewozu, który zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2013 r. (par. 21 pkt 4), pasażer który chce kupić bilet w automacie, powinien to zrobić w pierwszej kolejności po wejściu do autobusu. Natychmiast po zakupie powinien bilet skasować lub aktywować. Automaty są zainstalowane przy drugich drzwiach. Pasażerowie, którzy będą chcieli kupić bilet powinni więc wsiadać do autobusów właśnie drugimi drzwiami.

Automaty zainstalowane są w 363 autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych. Do końca 2014 roku będą w nie wyposażone wszystkie autobusy MZA. Pojazdy, w których znajdują się automaty pojazdowe są oznaczone specjalnym piktogramem.

d4mma0i

Podziel się opinią

Share
d4mma0i
d4mma0i