Trwa ładowanie...

Bilet weekendowy - dla kogo jest nowa oferta ZTM-u?

Nowe bilety zastąpią 3-dniowe. Opłaci się?

Bilet weekendowy - dla kogo jest nowa oferta ZTM-u?
dezciug
dezciug

Zarząd Transportu Miejskiego startuje z nową ofertą. Mało popularny bilet 3-dniowy zamieni się w bilet weekendowy. To rozwiązanie ma służyć osobom, które z komunikacji korzystają wyłącznie w weekend.

Dla kogo jest taki bilet? Na przykład dla turystów. Mieszkańcy innych miast (lub państw) licznie odwiedzają naszą stolicę. Z reguły właśnie w weekend. To własnie im przyda się taki bilet. Ale nie tylko. Z nowej oferty korzystać będą mogli również studenci zaoczni lub uczestnicy studiów podyplomowych, którzy zdobywają w czasie weekendów wiedzę na licznych stołecznych wyższych uczelniach. Nowa oferta jest też idealnym rozwiązaniem dla warszawskich rodzin, które na co dzień korzystają z samochodów i nie korzystają z biletów długookresowych (np. 30-dniowych).

Bilet weekendowy jest trochę tańszy. Bilet 3-dniowy kosztuje obecnie 30 zł w pierwszej i 48 zł w obu strefach biletowych. Bilet weekendowy zaś będzie kosztował tylko 24 zł i będzie ważny w obu strefach biletowych.

Jeszcze tańszym rozwiązaniem będzie bilet weekendowy grupowy. Będzie kosztował 40 zł i będzie także ważny w obu strefach biletowych. A będzie z niego mogło korzystać w tym samym czasie nawet 5 osób, czyli każda z tych osób za cały weekend korzystania z warszawskiej komunikacji miejskiej zapłaci tylko 8 zł! Ale zakup takiego biletu będzie się opłacał już nawet dwóm osobom. Każda z nich zapłaci bowiem tylko 20 zł, czyli o 4 zł mniej niż za bilet weekendowy indywidualny.

dezciug

Wadą biletów weekendowych jest przede wszystkim fakt, że można się nimi poruszać tylko w weekend. Osoby, które przyjadą na przykład w poniedziałek, pozostaną bez trzydniowej oferty i będą musiały korzystać z droższych rozwiązań. Zaletą zaś to, że są ważne trochę dłużej. Bilet 3-dniowy jest ważny tylko do godz. 23.59 trzeciego dnia ważności biletu. Oznacza to, że taki bilet skasowany w piątek wieczorem będzie ważny tylko do godz. 23.59 w niedzielę. Bilet weekendowy zaś będzie ważny od godz. 19.00 w piątek do godz. 8.00 w poniedziałek.

dezciug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dezciug