Trwa ładowanie...
d4gsf0y

Bitwa o Warszawę na oczach telewidzów. Sztaby porozumiały się w sprawie debat

Przed I turą wyborów odbędą się dwie debaty telewizyjne - poinformował kandydat na prezydenta Warszawy Piotr Ikonowicz. Terminy mają zostać uzgodnione z nadawcami. W grę wchodzi 5 lub 7 października oraz 18 lub 19 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyścig po fotel prezydenta stolicy emocjonuje nie tylko warszawiaków
Wyścig po fotel prezydenta stolicy emocjonuje nie tylko warszawiaków (flickr.com, Fot: Lukas Plewnia/Flickr, licencja CC BY-SA 2.0)
d4gsf0y

Debata stołecznych kandydatów w wyborach samorządowych ma być zorganizowana przez trzy stacje telewizyjne. Zdaniem Piotra Ikonowicza, którego sztaby wyborcze pozostałych kandydatów wyznaczyły do negocjowania warunków z nadawcami TV, organizatorami spotkania (oprócz stacji publicznej) powinny być również te nadające lokalnie. W tym wariancie wszyscy nadawcy otrzymaliby prawo do emisji sygnału.

Jak podaje Radio Zet, lider Ruchu Sprawiedliwości Społecznej podkreślił, że konkretny termin zostanie ustalony dopiero po rozmowach z mediami. Wstępnie uznano, że najlepszą datą do przeprowadzenia pierwszej debaty przed I turą wyborów byłby 5 albo 7 października. Drugą debatę planuje się na 18 lub 19 października. Przedstawiciele startujących do warszawskiego ratusza uzgodnili też, że między oboma terminami powinna odbyć się debata kandydatów na radnych.

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się w niedzielę 21 października. Druga tura nastąpi dwa tygodnie później, czyli 4 listopada.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d4gsf0y

Podziel się opinią

Share

d4gsf0y

d4gsf0y