Trwa ładowanie...
d16mwcy

Bitwa Warszawska. Zabrzmią dzwony w Licheniu. Zabije największy dzwon w Polsce

15 sierpnia obchodzona jest 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Jubileusz uczczony zostanie też w bazylice w Licheniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bitwa Warszawska. 100. rocznica uczczona zostanie w Licheniu
Bitwa Warszawska. 100. rocznica uczczona zostanie w Licheniu (pixabay.com)
d16mwcy

Bitwa Warszawska. Zabiją dzwony w Licheniu

15 sierpnia w sanktuarium w Licheniu odbędzie się msza święta w intencji poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920. Jej początek zaplanowano na godzinę 16:00, a półtorej godziny wcześniej nastąpi złożenie kwiatów pod pamiątkowym obeliskiem upamiętniającym Bitwę Warszawską. Znajduje się on w pobliżu licheńskiej Golgoty.

Setną rocznicę sanktuarium w Licheniu uczci również koncert wszystkich licheńskich dzwonów. Rozpocznie się on o godzinie 15:30. Wierni usłyszą dźwięk Maryi Bogurodzicy - największego, ważącego niemalże 15 ton, dzwonu w naszym kraju - informuje Katolicka Agencja Informacyjna.

d16mwcy

Czytaj także: 15 sierpnia. 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Andrzej Duda: Ta Polska ufundowana jest na krwi pokoleń

- W ten symboliczny sposób hołd poległym i pomordowanym w 1920 roku zostanie oddany w licheńskim sanktuarium. Wierni usłyszą dźwięk Maryi Bogurodzicy największego, ważącego niemalże 15 ton, dzwonu w naszym kraju. Usłyszymy także pozostałe dzwony zlokalizowane przy bazylice oraz przy kościele parafialnym pw. św. Doroty, w tym: Józefa (11,6 t), Piotra (5,6 t) i Paweł (3 t) oraz Jana Pawła II (2 t), Marię (1,2 t), Dorotę-Antoniego (950 kg), Michała (500 kg) oraz Stanisława (450 kg) - powiedział Robert Adamczyk z biura prasowego Sanktuarium Maryjnego w Licheniu.

Bitwa Warszawska - 100. rocznica "Cudu nad Wisłą"

15 sierpnia odbędzie się 100. rocznica Bitwy Warszawskiej. To jedna z najważniejszych bitew w historii świata, która miała znaczny wpływ na sytuację Polski. Określana jest jako "Cud nad Wisłą". Pozwoliła na zachowanie przez Polskę wywalczonej zaledwie dwa lata wcześniej niepodległości.

d16mwcy

Czytaj także: Podwyżki dla posłów. Barbara Nowacka mówi o groźbach i wyzwiskach

Bitwa Warszawska była decydującym starciem toczącej się w 1920 roku wojny polsko-bolszewickiej. Uznawana jest za 18. przełomową bitwę w historii świat. Zdaniem historyków jej losy zadecydowały o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16mwcy

Podziel się opinią

Share
d16mwcy
d16mwcy