Trwa ładowanie...
sky club
04-07-2012 12:04

Biuro podróży Sky Club ogłosiło upadłość!

Co mają zrobić osoby, które wykupiły wycieczki w tym biurze?

Share
Biuro podróży Sky Club ogłosiło upadłość!
d3atl0m

Na dzisiejszej konferencji prasowej podano informację, że obecnie za granicą przebywa 4,7 tys. turystów. Ich powroty mają zostać sfinansowane z gwarancji ubezpieczeniowej biura, która wynosi 25 milionów złotych. „Chcemy, by większość turystów wróciła do kraju do niedzieli” powiedziała jedna z członkiń zarządu biura.

Każdy kto wykupił wycieczkę w Sky Clubie (także pod szyldem TRIADY), może zgłosić roszczenia finansowe do Urzędu Marszałkowskiego. Na ich rozpatrzenie Urząd będzie miał 365 dni, co w praktyce oznacza, że na odpowiedź będzie trzeba czekać nawet do września przyszłego roku. Niewykluczone też, że 25 milionów złotych, na które opiewa gwarancja ubezpieczeniowa biura nie wystarczy na pokrycie wszystkich roszczeń, ponieważ w pierwszej kolejności trzeba będzie opłacić nagłe powroty do kraju turystów, którzy w chwili obecnej są za granicą.

Wiadomo, że część z nich ma problemy z zakwaterowaniem. W trzech miejscach (Ibiza, Maroko, Kreta) zostali oni nagle wymeldowani z hoteli. Sprawą zajmują się polskie konsulaty w krajach, w których pojawiły się problemy.

d3atl0m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3atl0m
d3atl0m