Trwa ładowanie...

Biznesmen Sabri B. opuści areszt za poręczeniem 2 mln zł

Biznesmen Sabri B. opuści areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 2 mln zł. Wobec biznesmena orzeczono też zakaz opuszczania kraju.

Share
Biznesmen Sabri B. opuści areszt za poręczeniem 2 mln zł
Źródło: PAP
d1n92fq

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił zażalenie obrońców na postanowienie Sądu Rejonowego w Pruszkowie w kwestii dalszego stosowania aresztu wobec biznesmena Sabriego B.

Mężczyzna opuści areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 2 mln zł. Sąd orzekł wobec niego zakaz opuszczania kraju wraz z zatrzymaniem paszportu. W areszcie wciąż pozostaje b. burmistrz dzielnicy Włochy Artur W.

- Udało się przekonać sąd, że najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania jest obecnie zbędny, ponieważ prokuratura miała dość czasu na zgromadzenie wszelkich dowodów - podkreślił jeden z obrońców mec. Michał Zuchmantowicz. Jego zdaniem, osadzenie w areszcie narażało ponadto zdrowie i życie B. ze względu na "maksymalnie zapełnienie cel i brak możliwości izolacji chorych".

d1n92fq

Obrońca zaznaczył, że w sprawie biznesmena oficjalnie na drodze dyplomatycznej interweniowały ambasada USA i Turcji.

Pod koniec października 2019 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu w Warszawie dwóch mężczyzn uwikłanych w korupcyjny proceder. Jednym z nich był Artur W., wówczas burmistrz warszawskiej dzielnicy Włochy. Został zatrzymany na gorącym uczynku tuż po przyjęciu 200 tys. zł łapówki.

Według CBA, Artur W. wziął pieniądze od przedsiębiorcy budowlanego Sabriego B. Obaj podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące. Areszt był kilkakrotnie przedłużany.

Źródło: Dziennik

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1n92fq

Podziel się opinią

Share
d1n92fq
d1n92fq