Trwa ładowanie...
d1h3tvx

Biznesmen z Dubaju zainteresowany dzielnicą przyszłości. "Zainteresowanie tym projektem jest coraz większe"

Na konferencji prasowej, Patryka Jakiego był obecny dyrektor biznesowy Dubai Internet City, Faisal Hammoud. - Jest nam bardzo miło przedyskutować ewentualne sposoby na kooperację między Warszawą a smart city w Dubaju - powiedział dyrektor.
Share
Patryk Jaki
Patryk JakiŹródło: East News, Fot: Mateusz Grochocki
d1h3tvx

- Dubai Internet City jest jedną z najważniejszych instytucji w Dubaju, która zajmuje się rozwojem nowych technologi smart city. To jest park technologiczny, który w grupie ma 1600 największych innowacyjnych dubajskich firm, w tym największych światowych gigantów. Pan dyrektor przyjechał do nas, bo jest zainteresowany projektem dzielnicy przyszłości - zaprezentował dubajskiego dyrektora, Patryk Jaki.

Faisal Hammoud zaznaczył, że było mu miło wysłuchać i przedyskutować projekt "dzielnica przyszłości". - W Dubaju mamy duże doświadczenie we współpracy z innowacjami typu smart city. Jest nam bardzo miło przedyskutować ewentualne sposoby na kooperację między Warszawą a smart city w Dubaju - stwierdził.

d1h3tvx

Kandydat Zjednoczonej Prawicy przekonywał, że inwestorzy na całym świecie szukają miejsca, gdzie powstają "living laby". - Jeżeli Warszawa mocno nie wejdzie w tematy związane z innowacjami, to warszawska gospodarka już za kilka lat nie będzie w stanie dogonić do gospodarek regionu, które już dzisiaj w rankingach smart city nam uciekają - ocenił Jaki.

Zobacz także: Spalił kukłę Petru, startuje z listy PiS. Tomasz Poręba: przeprosił

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d1h3tvx

Podziel się opinią

Share
d1h3tvx
d1h3tvx