Trwa ładowanie...

Biznesowa wizja przyszłości Warszawy

Ciekawe badania magistrantki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej

Share
Biznesowa wizja przyszłości Warszawy
d3if0j7

Jak ludzie biznesu z różnych regionów Polski postrzegają Warszawę? Jedni widzą w niej potencjał utożsamiając ze Stadionem Narodowym i Wisłą, inni oceniają jedynie przez pryzmat zabytków i atrakcji turystycznych – takich jak Łazienki lub Pałac Kultury i Nauki. Jaką przyszłość według przedsiębiorców ma stolica, sprawdzała magistrantka SWPS.

Z czym kojarzy ci się Warszawa? Jak widzisz jej przyszłość? Jakie emocje wywołuje? Takie pytania zadała Małgorzata Florczak osobom zajmującym kierownicze stanowiska lub prowadzącym własną firmęfirmę. Sprawdzała, jakie są różnice w postrzeganiu Warszawy w dwóch grupach aktywnych zawodowo przedsiębiorców: stale mieszkających i pracujących w Warszawie oraz żyjących i działających w innych miastach Polski takich jak: Szczecin, Koszalin, Wrocław, Łódź i Bielsko-Biała.

Wyniki badań pokazują, że biznesmeni z Warszawy lepiej oceniają stolicę niż ludzie biznesu z innych miast. – Przebadani przeze mnie uważają to miasto za bardziej atrakcyjne, określając je jako szczere i ekscytujące. Przyszłość miasta widzą
w nowoczesności, której symbolem dla warszawskich przedsiębiorców jest Stadion Narodowy i zmieniająca się przestrzeń nad Wisłą – mówi autorka badania.

d3if0j7

Warszawa kojarzona raczej z historią i zabytkami, z submarkami takimi jak Łazienki Królewskie i Pałac Kultury wskazywanymi jako symbole miasta– tak stolicę postrzegają osoby zatrudnione na kierowniczych stanowiskach spoza Warszawy.

Co ciekawe, w obu badanych grupach w wizjach przyszłości Warszawy najdalej uplasował się Sejm i Senat. Może dlatego, że Sejm i Senat generują najwięcej skojarzeń negatywnych? Inna rzecz, że parlament RP ma najmniej skojarzeń wspólnych z samym miastem, a więcej z całą Polską.

Co jest zatem symbolem, marką Warszawy? Nowoczesność czy zabytki? Łazienki Królewskie czy nowe centra biznesu lub handlu?
Jak myślicie?

d3if0j7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3if0j7
d3if0j7