Trwa ładowanie...
d3r8fon

Błaszczak: Policja przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa podczas zgromadzeń 11 listopada

Szef MSWiA na konferencji prasowej przekonywał, że policja jest przygotowana na marsz 11 listopada. Tego dnia w stolicy będzie ok. 7,5 tys. funkcjonariuszy z całego kraju - podał komendant główny policji Jarosław Szymczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Błaszczak: Policja przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa podczas zgromadzeń 11 listopada
d3r8fon

Warszawska policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa 11 listopada - poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak, który uczestniczył w Komendzie Stołecznej Policji w odprawie poświęconej przygotowaniom służb do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Tego dnia w stolicy będzie ok. 7,5 tys. funkcjonariuszy z całego kraju - podał komendant główny policji Jarosław Szymczyk.

- Raporty, które mi przedstawiono, świadczą o tym, że warszawska policja jest gotowa do zabezpieczenia. Chodzi o bezpieczeństwo tych, którzy będą manifestować oraz mieszkańców Warszawy - powiedział Błaszczak.

Do środy do stołecznego ratusza wpłynęło 17 zgłoszeń manifestacji planowanych na 11 listopada. Tego dnia ulicami Warszawy przejdą trzy duże marsze. Środowiska narodowe organizują Marsz Niepodległości, Komitet Obrony Demokracji - marsz "KOD Niepodległości", a organizacje lewicowe i anarchistyczne - marsz antyfaszystowski.

d3r8fon

Organizatorzy marszu antyfaszystowskiego twierdzą, że celem listopadowego marszu jest m.in. pokazanie "alternatywy wobec nacjonalizmu", jakim jest budowanie "otwartego, solidarnego społeczeństwo, które nie będzie nikogo wykluczało", a zaproszeni do udziału są "wszystkie osoby, którym takie wartości, jak solidarność i równość są bliskie".

- Chcemy wspólnie pokazać, że nie damy się zastraszyć (...). Marsz "Za wolność naszą i waszą" ma wyrazić wzajemną solidarność i wspólnotę wszystkich grup opresjonowanych, wszystkich grup walczących o swoje prawa: migrantów, osób o innym kolorze skóry, mniejszości seksualnych, szczególnie w tym roku walkę o prawa kobiet, które walczą o swoje prawa człowieka ze skrajnym fundamentalizmem religijnym - mówił Tadeusz Zinowski z kolektywu Syrena.

Źródło: (PAP)

Przeczytaj też: Powraca Zimowy Narodowy. Przyjdź na największe lodowisko w Polsce!

d3r8fon

Podziel się opinią

Share

d3r8fon

d3r8fon