Trwa ładowanie...

Błękitny Marsz Pokoju w Warszawie. Poprowadzi go Martyna Wojciechowska: "pokój możemy łatwo utracić"

"Żyjemy w kokonie, wydaje nam się, że pokój po prostu jest, że został nam dany raz na zawsze".

Błękitny Marsz Pokoju w Warszawie. Poprowadzi go Martyna Wojciechowska: "pokój możemy łatwo utracić"
d45zoqu
d45zoqu

Dziennikarka i podróżniczka opublikowała na swoim facebookowym profilu krótkie nagranie, w którym zaprasza do udziału w Błękitnym Marszu Pokoju. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 10 czerwca o godzinie 14.00.

Organizatorem marszu jest Biuro Informacji ONZ. Działacze ONZ chcą zwrócić uwagę na trwające na świecie konflikty i rozpowszechnić ideę pokoju. - Celem marszu jest promowanie praw człowieka i solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie - informują organizatorzy w wydarzeniu na Facebooku. - Pokój to coś więcej niż odłożenie broni na bok. Pokój to budowanie globalnego społeczeństwa, w którym ludzie żyją wolni od ubóstwa i wspólnie czerpią korzyści z osiągnięć. Pokój to wspólny rozwój i wzajemne wspieranie się w jednej światowej rodzinie - dodają.

W akcję zaangażowana jest dziennikarka i podróżniczka Martyna Wojciechowska, która poprowadzi marsz pokoju.

- Żyjemy w kokonie, wydaje nam się, że pokój po prostu jest, że został nam dany raz na zawsze. Tymczasem, bardzo łatwo możemy go utracić - mówiła Wojciechowska na antenie Radia dla Ciebie.

d45zoqu

Na nagraniu podróżniczka namawia do wzięcia udziału w marszu. - Załóżcie cos błękitnego. Zróbcie zdjęcie z kartką #chcepokojunaswiecie. Bo przecież chcecie pokoju, prawda? Ja chcę. Wierzę, że wy też - zachęca Wojciechowska.

Marsz rozpocznie się o godz. 14.00, przy zbiegu ulic Nowy Świat i Smolnej. Trasa przemarszu (1,8 km) będzie biegła wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się na Krakowskim Przedmieściu przy Kościele Wizytek w Warszawie.

d45zoqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45zoqu