Trwa ładowanie...
Luiza Poreda
16-09-2013 14:13

Blok przy Kondratowicza przebudują na wielką postać Jezusa!

Znany polski rzeźbiarz Paweł Althamer wspólnie z seniorami z Bródna chce przerobić budynek mieszkalny stojący na rogu Chodeckiej i Kondratowicza

Blok przy Kondratowicza przebudują na wielką postać Jezusa!
dtonyo4
dtonyo4

Chodzi o blok mieszkalny przy Chodeckiej 10, przy skrzyżowaniu z Kondratowicza. Według wstępnego pomysłu na dachu budynku pojawi się *wielka 5-metrowa głowa, która wraz z bryłą bloku tworzyłaby sylwetkę Jezusa Chrystusa spoglądającego na Park Bródnowski i znajdujący się tam Raj z 3-metrowym Aniołem Stróżem . *Po obu stronach bloku wyłaniałyby się rozłożone ręce, na elewacji wymalowane zostałyby szaty. Całość byłaby podświetlona nocą - czytamy na stronie www.targowek.info .

Świebodziński Jezus to przy tym pestka. Autorem tego zaskakującego projektu jest znany polski rzeźbiarz i performer Paweł Althamer. Ma on również mocne poparcie bródnowskich emerytów, którzy o projekcie dyskutowali z artystą na spotkaniu w Zarządzie Oddziału Targówek Związku Emerytów i Rencistów [WIDEO PONIŻEJ]. Jak widać na nagraniu ze spotkania, seniorzy są projektowi bardzo przychylni.

Paweł Althamer zapewnia, że nie jest to żart, lecz fascynacja świebodzińską rzeźbą wykonaną przez artystę Mirosława Pateckiego. Jak mówi, gigantomanię niesłusznie przypisuje się katolikom - w końcu od zawsze stawiano wielkie rzeźby wielkim postaciom. - Mój pomysł to wynik autentycznej fascynacji tym, co wyrzeźbił p. Patecki i z fenomenu ciągłych waśni na temat gigantomanii katolików -* mówi Althamer.*

dtonyo4

Artysta proponuje, aby zamontować Jezusa na jakiś czas, na próbę, aby ludzie mogli się przekonać, czy pomysł podoba im się, czy nie. Co myślicie o tym projekcie? Czekamy na Wasze komentarze!

dtonyo4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtonyo4