Trwa ładowanie...
d2gsno4

Bohaterka Powstania Warszawskiego wręczyła prezent rezydentom. "Jesteście wspaniali"

ymbolem poparcia było przekazanie protestującym opaski powstańczej, którą sanitariuszka nosiła kilkadziesiąt lat temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bohaterka Powstania Warszawskiego wręczyła prezent rezydentom. "Jesteście wspaniali"
d2gsno4

Anna Przedpełska-Trzeciakowska, która była sanitariuszką w trakcie Powstania Warszawskiego, odwiedziła protestujących lekarzy w jednym z warszawskich szpitali. Kobieta wprost powiedziała, że wspiera medyków w walce o lepsze warunki pracy. Symbolem poparcia było przekazanie protestującym opaski powstańczej, którą sanitariuszka nosiła kilkadziesiąt lat temu.

"Dziękuję. Dziękuję chłopaki, dziewczyny. Jesteście wspaniali, trzymajcie się. My naprawdę o was myślimy, od rana do wieczora" - powiedziała Przedpełska-Trzeciakowska. Młodzi lekarze nie kryli wzruszenia tymi słowami.

Protestujących odwiedził również Henryk Wujec, działacz opozycji w czasach PRL, który zadeklarował, że jeżeli tylko będzie do czegoś potrzebny medykom, to przyjdzie i pomoże. "Teraz czasy są inne, jak wiecie, nie będę tego komentował, dlatego tym bardziej chcemy wyrazić solidarność z wami. To jest tak dramatyczny protest, że trzeba zrozumieć i starać się pomóc. Przyszliśmy właśnie, jak będziemy do czegoś potrzebni to pomożemy" - powiedział.

d2gsno4

Anna Trzeciakowska - sanitariuszka Powstania Warszawskiego przekazała nam wsparcie i opaskę. Jesteśmy wzruszeni. Dziękujemy.

— Rezydenci OZZL (@PR_OZZL)

W sobotę zaczął się trzynasty dzień protestu medyków. Młodzi lekarze obiecują, że przerwą go, gdy dostaną od rządu potwierdzenie na piśmie o wzroście nakładów na ochronę zdrowia. W postulatach jest m.in. zwiększenie nakładów finansowych na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB, skrócenie kolejek, zwiększenie liczby pracowników medycznych i podwyższenie wynagrodzeń.

źródło: tvn warszawa/WP.PL

d2gsno4

Podziel się opinią

Share

d2gsno4

d2gsno4