Trwa ładowanie...
d3ybzxx

Boisz się, że zgubisz dziecko w ZOO? Załóż mu opaskę

Ciekawa inicjatywa władz warszawskiego ogrodu zoologicznego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boisz się, że zgubisz dziecko w ZOO? Załóż mu opaskę
d3ybzxx

Od jutra każdy pełen niepokoju o swą pociechę rodzic będzie mógł pobrać od bileterów lub panów z ochrony opaskę na rękę dla dziecka, na której można zapisać imię i nr telefonu. Gdy maluch zniknie rodzicom niespodziewanie z oczu, "znalazca" będzie mógł zadzwonić do opiekunów i oddać "zgubę".

Według informacji, jakie uzyskaliśmy od strażnika ZOO , do przypadków "zaginięcia" dochodzi właściwie codziennie, choć strażnicy zwracają uwagę, że im więcej gości odwiedza Ogród, tym więcej jest takich przypadków. Najczęściej znalezione dziecko odprowadzane jest do bramy, do strażników, którzy nadają przez megafon odpowiedni komunikat. Dziecko zwykle bardzo szybko trafia z powrotem do rodziców.

By jeszcze bardziej ułatwić procedurę, władze Ogrodu wprowadziły opaski. Rodzice będą mogli zapisać na nich np. imię dziecka i telefon do opiekuna. Odbierzemy je u bileterów. Znajdziemy na nich napisy w języku polskim i angielskim - Oczywiście zamiast opaski można włożyć do dziecięcej kieszonki karteczkę z odpowiednimi informacjami - dodają pracownicy ZOO.

d3ybzxx

Przeczytajcie też: Nowe atrakcje w warszawskim ZOO. Zrób sobie zdjęcie z gwiazdą

d3ybzxx

Podziel się opinią

Share
d3ybzxx
d3ybzxx