Trwa ładowanie...
zoo
Tomasz Jakubowski
12-08-2016 10:39

Boisz się, że zgubisz dziecko w ZOO? Załóż mu opaskę

Ciekawa inicjatywa władz warszawskiego ogrodu zoologicznego

Boisz się, że zgubisz dziecko w ZOO? Załóż mu opaskę
d2lt0fd

Od jutra każdy pełen niepokoju o swą pociechę rodzic będzie mógł pobrać od bileterów lub panów z ochrony opaskę na rękę dla dziecka, na której można zapisać imię i nr telefonu. Gdy maluch zniknie rodzicom niespodziewanie z oczu, "znalazca" będzie mógł zadzwonić do opiekunów i oddać "zgubę".

Według informacji, jakie uzyskaliśmy od strażnika ZOO , do przypadków "zaginięcia" dochodzi właściwie codziennie, choć strażnicy zwracają uwagę, że im więcej gości odwiedza Ogród, tym więcej jest takich przypadków. Najczęściej znalezione dziecko odprowadzane jest do bramy, do strażników, którzy nadają przez megafon odpowiedni komunikat. Dziecko zwykle bardzo szybko trafia z powrotem do rodziców.

By jeszcze bardziej ułatwić procedurę, władze Ogrodu wprowadziły opaski. Rodzice będą mogli zapisać na nich np. imię dziecka i telefon do opiekuna. Odbierzemy je u bileterów. Znajdziemy na nich napisy w języku polskim i angielskim - Oczywiście zamiast opaski można włożyć do dziecięcej kieszonki karteczkę z odpowiednimi informacjami - dodają pracownicy ZOO.

d2lt0fd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lt0fd