Trwa ładowanie...

Brakuje miejsc w stołecznych noclegowniach

W placówce w Ursusie jest już ponad 25 osób ponad stan.

Brakuje miejsc w stołecznych noclegowniach
d2ihf8o
d2ihf8o

Minusowe temperatury coraz bardziej dają się we znaki bezdomnym. W warszawskich noclegowniach coraz trudniej znaleźć wolne łóżko.

Od kilku dni temperatura w nocy dochodzi nawet do -20 stopni. Taka temperatura jest wręcz zabójcza dla osób, które są bezdomne i przebywają w nieogrzewanych miejscach. Dlatego coraz więcej osób szuka pomocy i zgłasza się do noclegowni.

W niektórych z nich już nie ma wolnych miejsc. Tak jest np. w ośrodku prowadzonym przez Kamiliańską Misję Pomocy Społecznej przy ulicy Traktorzystów w Ursusie. Tam jest już 25 osób ponad stan - podaje radio RDC.

Jednak każdy, kto przyjdzie do noclegowni może liczyć na pomoc. Jeżeli nie ma miejsc na łóżkach, takie osoby kładzie się na specjalnych dostawkach, materacach, a nawet na podłodze. Wyjątkiem są osoby nietrzeźwe, które do większości noclegowni nie mają wstępu. Zwykle trafiają wtedy do izby wytrzeźwień.

W stolicy jest ponad 20 noclegowni, w których łącznie jest około 1400 miejsc. Ich lokalizacje można sprawdzić na stronie urzędu miasta. Jeżeli widzimy osobę bezdomną, która jest narażona na zamarznięcie, służby apelują o reakcję. Zwykły telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś życie.

d2ihf8o

Źródło: RDC/Wawalove.pl

Autor: Mateusz Ostrzyżek

d2ihf8o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ihf8o