Trwa ładowanie...

Broń, amunicja, pocisk armatni i papierosy z przemytu

6 sztuk ostrej broni, ponad 200 nabojów, granat i pocisk armatni znaleźli otwoccy funkcjonariusze u „kolekcjonera”. Było tam też 600 paczek papierosów pochodzących z przemytu.

Share
Broń, amunicja, pocisk armatni i papierosy z przemytu
dul5hus

Z policyjnych informacji wynikało, że na terenie nleżącym do 44-letniego mieszkańca Otwocka, mogą znajdować się pochodzące z przemytu papierosy. I faktycznie - w pomieszczeniach gospodarczych, odnaleziono łącznie 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie przeszukiwania domu oraz innych pomieszczeń policjanci odkryli prawdziwy arsenał broni! W różnych skrytkach znajdowało się łącznie sześć sztuk ostrej broni. Były to między innymi* 2 Mausery, 2 strzelby „samoróbki” i pistolet „Rohm”. Było też ponad 200 sztuk amunicji różnego kalibru.*

dul5hus

Zatrzymany nie potrafił wytłumaczyć, jak wszedł w posiadanie całego arsenału. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Postępowanie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Otwocku.

Mężczyzna może teraz usłyszeć zarzuty za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia, posiadanie papierosów pochodzących z przemytu oraz zarzut narażenia na niebezpieczeństwo innych osób - z jednego z pomieszczeń na terenie posesji saperzy wywieźli 30-centymetrowy pocisk armatni.

dul5hus

Podziel się opinią

Share
dul5hus
dul5hus