Trwa ładowanie...

Broń palna bez zezwolenia, alkohol i papierosy bez akcyzy [WIDEO]

Pistolet, trzy jednostki długiej broni, w tym poszukiwany sztucer z kradzieży, 219 sztuk amunicji bez wymaganego zezwolenia, a także 117 butelek alkoholu i 5,6 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy!

Share
Broń palna bez zezwolenia, alkohol i papierosy bez akcyzy [WIDEO]
d3kuc45

Kryminalni z komendy w Starych Babicach otrzymali informację o nielegalnej fabryce papierosów oraz broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Ustalenia doprowadziły policjantów do mieszkańca gminy Leszno. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 48-latka funkcjonariusze znaleźli sporą kolekcję: pistolet, trzy jednostki długiej broni z bagnetem i tłumikiem, w tym poszukiwany sztucer pochodzący z kradzieży z włamaniem oraz 219 sztuk amunicji, którą Dariusz K. posiadał bez wymaganego zezwolenia. Wszystkie te rzeczy mężczyzna przechowywał na strychu i w pomieszczeniu gospodarczym.

To nie koniec. Znaleziono tam również 117 butelek alkoholu i 5,6 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 8,7 kg tytoniu, 15 tys. gilz papierosowych, urządzenie do nabijania gilz tytoniem, a także maszynę do produkcji papierosów.

d3kuc45

Razem z kryminalnymi na miejscu czynności podjęli również policjanci ze stołecznego wydziału odzyskiwania mienia. Na poczet przyszłej kary zabezpieczyli pieniądze w kwocie 750 złotych. Policyjni dochodzeniowcy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie Dariuszowi K. łącznie czterech zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj sąd zastosował wobec 48-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

d3kuc45

Podziel się opinią

Share
d3kuc45
d3kuc45