Trwa ładowanie...

Brytyjski uniwersytet rozważa otwarcie filii w Warszawie

"Uczelnia nie chce stracić studentów po Brexicie. W to graj naszej stolicy, która razem z innymi miastami zamierza ściągnąć inwestycje z Wysp - pisze "Puls Biznesu".

Brytyjski uniwersytet rozważa otwarcie filii w Warszawie
d2vj2yy
d2vj2yy

Uniwersytet Coventry w obawie przed Brexitem rozważa stworzenie warszawskiej filii swojej uczelni. Przedstawiciele władz uniwersytetu gościli w stolicy. Biurowiec Atrium Center brany jest pod uwagę, jako jedna z możliwych lokalizacji placówki.

Takiej inwestycji nigdy jeszcze w stolicy nie było. Przedstawiciele Uniwersytetu Coventry, którego historia sięga 1843 r., przyjechali do Warszawy w celach inwestycyjnych. Rozważają otwarcie filii dla studentów ze środkowej i wschodniej Europy, gdyż obawiają się, że brexit utrudni dostęp do przeznaczonych dla nich programów.

Spotkanie odbyło się w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

- To pierwsza, robocza wizyta. Kolejna będzie w grudniu. Do Warszawy przyjedzie przedstawiciel kierownictwa uczelni - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

W stolicy Polski przedstawiciele uniwersytetu odwiedzili dwa potencjalne miejsca. Chodzi o kilka tysięcy metrów kwadratowych, a jednym z branych pod uwagę biurowców jest Atrium Centrum.

d2vj2yy

Przedstawiciele uczelni nie ujawniają szczegółów. "Coventry University nieustannie szuka nowych sposobów na ściągnięcie studentów. Mamy międzynarodową sieć biur, które nas promują, informują o możliwości stypendiów i dostarczają informacji o naszych badaniach. Mamy biuro w Brukseli, ale jesteśmy gotowi sprawdzić inne opcje, by znaleźć w UE kolejnych partnerów" - brzmi oświadczenie biura prasowego Coventry University.

Źródło: (PAP/KL)

d2vj2yy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vj2yy