Trwa ładowanie...
d2toqcb

Budowa metra. Na asfalt wyciekła piana, trwają utrudnienia

Inżynier kontrolujący budowę II linii metra zauważył wyciek piany przez szczeliny w asfalcie na skrzyżowaniu al. Prymasa Tysiąclecia i Górczewskiej. W związku z tym drogowcy podjęli decyzję zamknięcia dwóch pasów ruchu i zerwania asfaltu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Gigantyczne utrudnienia na Woli
Gigantyczne utrudnienia na Woli (Facebook.com)
d2toqcb

Aktualnie trwają prace nad drugą linią metra na Woli, gdzie tarcza Maria drąży tunel pod jezdnią w kierunku stacji Młynów. W poniedziałek około godziny 22:30 inżynier TBM zauważył piane wydobywającą się ze szczelin jezdni, która jest stosowana przy budowie metra, aby zmiękczyć grunt przed tarczą.

- Zamknęliśmy dwa pasy ruchu w kierunku trasy S8, została wezwana policja celem zabezpieczenia ruchu. Musimy zerwać asfalt i zobaczyć, jak wygląda sytuacja pod spodem, a następnie wzmocnić grunt - tłumaczy Bartosz Sawicki rzecznik firmy Gulermak. Dodaje, że utrudnienia w tym miejscu potrwają ok. tygodnia.

- Nie ma zagrożenia dla wiaduktu w ciągu al. Prymasa Tysiąclecia, którą tarcza już minęła i po którym ruch odbywa się normalnie. Nie ma też zagrożenia dla nieruchomości w okolicy - wyjaśnia rzecznik. Zaznacza, że nie jest to sytuacja groźna i nie ma też wpływu na harmonogram prac.

    google maps
(google maps, Fot: Wawalove)

Aktualnie ruch na wiadukcie odbywa się bez zmian w kierunku drogi S8. Natomiast dwa pasy zostały zamknięte dla samochodów na dolnej jezdni al. Prymasa Tysiąclecia przy skrzyżowaniu z Górczewską. Kierowcy jadący dołem w kierunku Trasy AK mają do dyspozycji jeden pas.

d2toqcb

Zobacz także: Skandaliczne warunki treningów polskich olimpijczyków

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Robotnicy znaleźli prawdziwe skarby na placu Krasińskich

Źródło: transport-publiczny.pl

d2toqcb

Podziel się opinią

Share
d2toqcb
d2toqcb