Trwa ładowanie...
d7cyda8

Budowa Stadionu Narodowego wciąż nierozliczona... Pensje po 10 tys. zł

Firma kosztuje podatników 5,5 mln zł rocznie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa Stadionu Narodowego wciąż nierozliczona... Pensje po 10 tys. zł
d7cyda8

Oficjalne otwarcie Stadionu Narodowego odbyło się 3 lata temu, a budowa obiektu wciąż nie została rozliczona. NCS Rozliczenia, czyli specjalnie powołana państwowa spółka podlegająca ministerstwu sportu, która miała rozliczyć budowę, dalej działa.

Jak dowiedziała się WP, jej pracownicy co miesiąc dostają pensję – średnio po ok. 10 tys. zł. *Firma kosztuje podatników 5,5 mln zł rocznie, mimo że zatrudnia tylko… pięć osób. *Na dodatek, przy pięcioosobowej firmie działa czteroosobowa rada nadzorcza.

Jak długo jeszcze spółka będzie rozliczała Stadion Narodowy? Ministerstwo Sportu* nie jest w stanie tego określić.* Funkcjonowanie Spółki przewidziane jest do czasu zrealizowania powierzonych jej zadań, a więc ostatecznego rozliczenia budowy Stadionu Narodowego w Warszawie, w sposób zapewniający ochronę i realizację interesu Skarbu Państwa – odpowiada biuro prasowe resortu.

d7cyda8

Jakie to zadania? W szczególności wyegzekwowanie od członków konsorcjum Generalnego Wykonawcy lub ich Podwykonawców usunięcia wszelkich wad i usterek stwierdzonych w protokołach odbioru dotyczących Przedsięwzięcia Euro 2012 – napisało Ministerstwo Sportu.

Zobacz także: Nie chcą fajerwerków na Stadionie Narodowym! Protest mieszkańców

d7cyda8

Podziel się opinią

Share
d7cyda8
d7cyda8