Trwa ładowanie...
d39ihnv

Budowa trasy tramwajowej na Nowodwory. Otworzą ul. Światowida

W niedzielę wieczorem otwarta zostanie ul. Światowida.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budowa trasy tramwajowej na Nowodwory. Otworzą ul. Światowida
d39ihnv

Od niedzielnego wieczoru (25 września ok. godz. 22.00) przejezdna będzie ul. Światowida. Tramwaje Warszawskie budują tam przedłużenie trasy tramwajowej i zakończą roboty, które wymagały zamknięcia fragmentu ul. Światowida. Wjazd z ul. Światowida w ul. Strumykową pozostanie jeszcze zamknięty, natomiast możliwy stanie się skręt z ul. Światowida w M.R. Štefánika w kierunku wschodnim (w stronę ul. Odkrytej pozostanie zamknięty).

Wszystko wskazuje na to, że w tym samym czasie otwarta w obu kierunkach zostanie też ul. Światowida na odcinku od budowanej Galerii Północnej do ul. Modlińskiej.

Trasa tramwajowa na Tarchominie wydłuży się o 1,5 km - do ul. Strumykowej na Nowodworach. Torowisko pomiędzy przystankami i skrzyżowaniami będzie zbudowane w konstrukcji bezpodsypkowej z nawierzchnią trawiastą (z użytkowanym już odcinkiem będzie najdłuższe zielone torowisko w Warszawie – ok. 2,5 km).

d39ihnv

Przebudowa ulicy Światowida

Ulica Światowida zostanie przebudowana na skrzyżowaniach, zmieni się także sieć chodników i dróg rowerowych. Powstaną cztery perony przystankowe na skrzyżowaniach ulic Światowida z H. Ordonówny i M.R. Štefánika. Wykonawca wykona sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach, przebuduje sieci infrastruktury podziemnej, przeprowadzi prace związane z odwodnieniem jezdni i torowiska. Wszystkie prace zakończą się wiosną przyszłego roku.

Źródło: (białołęka.waw.pl/infoulice)

Przeczytaj też: 38. Maraton Warszawski - Kenijczyk Omullo ponownym zwycięzcą

d39ihnv

Podziel się opinią

Share
d39ihnv
d39ihnv